АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Свято-Вознесенський храм с. Звірів Ківерцівського району Волинської області
Пам'ятки
Свято-Вознесенський храм с. Звір...

Інше

Древняя исторія Волынской губернии, Служащая продолженіем первобытной Исторіи народовъ Государства Россійскаго, сочиненная Графом Іоанномъ Потоцкимъ : Історико-краєзнавчий нарис | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Древняя исторія Волынской губернии, Служащая продолженіем первобытной Исторіи народовъ Государства Россійскаго, сочиненная Графом Іоанномъ Потоцкимъ : Історико-краєзнавчий нарис / упоряд. і авт. вступ. ст. М. П. Костюк. - Луцьк : ПВД "Твердиня", 2012. - 80 с. - (Волинь унікальна).
Польський письменник Ян Потоцький насамперед знайомий нам як автор всесвітньовідомого роману "Рукопис, знайдений у Сарагосі". Але, виявляється, життєвий і творчий шлях уродженця Поділля не обмежувався лише красним письменством. Як людина високо освічена, талановита і багатогранна, він був для свого часу ще й відомим політичним діячем, публіцистом, редактором, видавцем, мандрівником, географом, етнографом і дослідником історії.
Саме останнє його захоплення має відношення й до Волині. Серед історичного доробку польського історика є праця, особливо цікава для волинян. Це невелика за обсягом книга французькою мовою "Histoire ancienne du Gouvernement de Wolhynie" ("Давня історія Волинської губернії"). Вона була складовою частиною його збірки, яка побачила світ 1805 р. в Санкт-Петербурзі і мала назву "Histoire ancienne des provinces de l'Empire de Russie" ("Давня історія провінцій Російської імперії").
Дехто із сучасних дослідників вважає цю збірку початком науково-краєзнавчих досліджень Поділля, Волині та Херсонщини. У 1829 р. волинська частина цієї збірки була перекладена російською мовою і видана під назвою "Древняя история Волынской губернии" відомим санкт-петербурзьким істориком, літератором, перекладачем і видавцем Степаном Руссовим, який вважав її доповненням до своїх "Волинських записок", виданих у 1809 р.