АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Вежа Мурована (Сторожева башта) XIV ст. м. Острог Рівненська область
Пам'ятки
Вежа Мурована (Сторожева башта) ...

Інше

Доброчинська В. Рівненська українська гімназія (1923-1939) | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю

Актуальність та постановка проблемиВ умовах незалежної Української Держави відбувається трансформація системи освіти, що є ґарантом успішного розвитку країни. Для розбудови національного шкільництва цінним є досвід попередніх поколінь, які у складних суспільно-політичних умовах Польської держави відстояли та зберегли українські навчальні заклади.

Мета – висвітлити становлення, розвиток Рівненської української гімназії та проаналізувати життєві шляхи й діяльність учителів навчально-виховного осередку.

У міжвоєнний період на теренах Волинського воєводства діяли лише три приватні українські гімназії: у Рівному, Луцьку та Кременці. Засновниками цих навчальних закладів виступила українська інтелігенція, яка розуміла винятково важливу роль шкільництва у збереженні національної гідності та духовності народу.

Доброчинська В. Рівненська українська гімназія (1923-1939) / В. Доброчинська // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії: зб. наук. праць. Наук. записки РДГУ. - 2009. - Вип. 15.

Завантажити Завантажити