АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Нова Чортория Любарський район Житомирська область. Церква-усипальниця при садибі в парку
Пам'ятки
Нова Чортория Любарський район Ж...

Інше

Навчальна багатофункціональна мапа «Православ’я в Україні: крок за кроком». Крок 1. Православ'я на Рівненщині | Друк |
Новини - Нове

Глобальні зміни в освіті, пов’язані із інтеграцією освіти України до європейської освітньої системи в умовах приєднання до Болонського процесу, широке використання комп’ютерних технологій у навчальному процесі вимагають нових рішень, які дієво сприятимуть глибокому засвоєнню учнями більшого об’єму матеріалу за меньший термін. У зв’язку із розширенням інформаційного простору відбуваються зміни форм сприйняття навчального матеріалу сучасними учнями.

 

Щонайбільше споживачі інформації звертаються до електронних ресурсів, які дають можливість в автоматизованому режимі створювати, редагувати та використовувати групові тематичні шаблони з наборами характеристик відображення пояснювальної інформації.

Творення незалежності України неможливе без зання історії, мови, духу нації. У 1991 році у Рівному побачив світ короткий хронологічний довідник «Православ’я на Рівненщині», укладений кандидатом історичних наук Гурієм Бухало, приурочений 1000-літтю Рівненської єпархії. Саме це джерело й стало фундаментом, опорним джерелом для створення інтерактивної мапи, мета якої – зафіксувати сакральне місце чи споруду на геофізичній локації мапи.Завдання – послуговуючись коротким хронологічним довідником, відобразити усі знакові віхи,  споруди, постаті в історії Рівненщини; кожний запис максимально лаконічно супроводити світлиною, додатковою літературою, відео. Таким чином, маючи 38 географічних позначок на мапі, вдалося оснастити їх 107 світлинами, 19 відео, 16 статтями, двома електронними книгами «Девятисотлетие православия на Волыни» у двох частинах: Ч. І. Историческая часть; Ч.ІІ. Статистические сведения о приходах Волынской епархии» (Житомир, 1892).

Даний ресурс корисний передусім вчителям шкіл для проведення виховних годин, бо, згідно із реформою середньої освіти, вчителі повинні проводити більше квестів, екскурсій, мінімізувати використання зошитів на друкованій основі. Для позашкільної, гурткової роботи ця мапа – зручний та дієвий спосіб не лише для навчання, але й для розвитку самостійної інтелектуальної діяльності. Для студентів, учнів МАН цей ресурс може слугувати як курсовий, дипломний чи науковий проекти. 
Електронна адреса мапи: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=12Ke_zT6feJWtI1127igZGqTRW3A 

Аби зробити щось вартісне для історії – не завжди варто робити великі, громіздки кроки. Е. Хемінгуей у своїм «Молитві» просив: «Боже, навчи мене мистецтву маленьких кроків». З огляду на можливість великого проекту «Православ’я в Україні. Крок за кроком», який є реальним для всіх шкільних, міських, сільських, районних, обласних бібліотек України, відділ акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії Рівненської ОУНБ зробив свій перший крок. Слідуючі кроки – за Волинською, Житомирською, Київською, Львівською, Івано-Франківською та іншими областями України.