АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

ФотогалереяІнше

Жих М. До проблеми гіпотези волинської землі (VI – початок X ст.) | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки

У Галицькій та Волинській землях в домонгольську добу сформувалися, як відомо, одні з основних міст-держав Давньої Русі. Їх виникненню передував довгий період еволюції східнослов’янських додержавних і ранньодержавних етнополітичних об’єднань. У майбутній Галицькій землі змін було мало: з VI ст. і аж до кінця Х ст. тут жили хорвати, які утворили потужне етнополітичне об’єднання – Велику Хорватію, як називає її Костянтин Багрянородний.

В майбутній Волинській землі також виникали потужні етнополітичні об’єднання східного слов’янства, але тут їх розвиток проходив більш дискретно, що викликало неоднозначну інформацію джерел і як наслідок – вкрай суперечливу історіографію з великою кількістю гіпотетичних концепцій передісторії Волинської землі. Тому, на наш погляд, краще підійти до проблеми безпосередньо ad fontem, не звертаючи уваги на численні суперечливі і часто нічим не обґрунтовані історіографічні побудови.

Жих М. До проблеми гіпотези волинської землі (VI – початок X ст.) / М. Жих // Дрогобицький краєзнавчий збірник / ред. кол. : Л. Тимошенко (гол. ред.), Л. Винар, Л.Войтович та ін. - Дрогобич : Коло, 2009. -  Вип. XIII. - С. 9 - 23. 

ЗавантажитиЗавантажити