АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Бона Сфорца (1494-1557)
Видатні діячі
Бона Сфорца (1494-1557)

Інше

Климчук А. Єврейська спадщина на Віртуальній мапі політкультурного Рівного | Друк |
Новини - Нове

Цьогоріч в процесі вивчення історії Рівного було розпочато створення віртуальної мапи Політкультурного Рівного. Її було  розроблено на основі дослідження Центру студій політики пам`яті та публічної історії `Мнемоніка` в рамках реалізації проекту `Відродження полікультурності в меморіальному просторі Рівного` за підтримки Rosa-Luxemburg-foundation. Науково-пошукову роботу при підготовці мапи здійснив дослідник історії Рівного Климчук Андрій.

При створенні мапи основний акцент було зроблено на ті об’єкти, які існували в міжвоєнний період. Вибір саме такого часового відтинку вибраний не випадково. Саме в цей час в Рівному проживало найбільше представників різних етнічних груп: українців, поляків, євреїв, росіян, німців, чехів і т.д. Наступні події: прихід радянської влади, німецька окупація повністю змінили обличчя Рівного, яке втратило свою неповторність і колорит. Створена мапа не є просто цифровим продуктом, це далеко більше, ніж просто карта, це – проекція минулого на сучасну карту, відображення різноманітніх етнічних, економічних, культурних, освітніх просторів міста. При виборі груп об’єктів ключовий акцент було зроблено на тих, що стосувались або повсякденного життя містян Рівного або місць їхнього частого перетину: сакральні установи, цвинтарі, школи, театри та заклади культури, а також державні установи.

Належне місце на мапі полткультурного Рівного має й єврейська спадщина. Справа в тому, що в 20-30-х рр. ХХ ст. Рівне було однією із «столиць» єврейського світу на етнічних теренах України. З-поміж найбільших міст частини України, що опинилась під владою Польщі єврейство Рівного у відсотковому відношенні до решти населення було найбільшим. Таким чином на мапу було нанесено, зокрем, а усі існуючі на той момент синагоги і молитовні будинки. Серед наукових відкриттів в рамках втілення проекту- встановлення адрес тих існуючих споруд дотепер, котрі в минулому використовувались єврейством для задоволення своїх духовних потреб.

Як показала практика мапа політкультурного Рівного має великий успіх і зацікавлення. За 2 місяці зафіксовано 45 000 переглядів. Саму мапу в повноекранному режимі можна переглянути за посиланням: http://infolight.org.ua/thememap/karta-istorychnyh-misc-mista-rivne#13.86/50.6072/26.2312

Без сумніву    створення таких ресурсів необхідне і воно на часі. В рамках всієї України колективом порталу «Віртуальна Польща» заплановано реалізацію широкомасштабного проекту «Єврейський світ України»Ядром ресурсу буде сайт, який має стати з одного боку інтерактивною мапоюєврейської спадщини, а з іншого –  платформою для розміщення публікацій і документів, що мають відношення до проживання єврейського етносу на теренах України. Докладно ознайомитися із запланованим проектом можна за посиланням: http://pl-ua.info/evreyskiy-svit-ukrayini/

Стаття надіслана автором