АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Архітектурна пам’ятка садиба Вільгів.  Садиба Вільгів на малюнку Наполеона Орди 1870 р.
Пам'ятки
Архітектурна пам’ятка садиба Віл...

Інше

Пилипенко В. "Пантеон" славетних захісників Речі Посполитої (за матеріалами польських турчиків XVI-XVII ст.) | Друк |
Читальний зал - Літературне життя

Пилипенко В. "Пантеон" славетних захісників Речі Посполитої (за матеріалами польських турчиків XVI-XVII ст.) / В. Пилипенко // Воєнна історія Сіверщини та Слобожанщини : матеріали Всеукр. наук. військ. - іст. конференції, 15 грудня 2010 р. м.Харків: науковий збірник / відп. ред. : В. І. Горєлов, Ж. З. Денисюк, І. В. Непота. - К., 2010. - С. 74 - 77.

 

1569 р. виникла нова європейська держава Річ Посполита, яка відразу почала претендувати на провідні ролі у Центрально-Східноєвропейському регіоні; з новою силою розгорівся конфлікт двох світів: Pax Osmanica та  Pax Christiana. Як відповідь на це протистояння у Європі виник і розвинувся популярний літературний жанр турчиків (від лат. Turcica) – антитурецьких творів. Навіть сьогодні досить важко сказати скільки було написано таких текстів. Карл Гьолнер нарахував майже 2,5 тисячі німецьких турчиків за період 1500 -1599 рр. Але, очевидно, що їх було значно більше. В антитурецькій агітації брали участь найвідоміші письменники та мислителі того часу: Мартин Лютер, Еразм Роттердамський, Торквато Тассо, Мігель Сервантес та інші.
Польське королівство, а з 1569 р. Річ Посполита активно включилась в це протистояння.
1569 р. виникла нова європейська держава Річ Посполита, яка відразу почала претендувати на провідні ролі у Центрально-Східноєвропейському регіоні; з новою силою розгорівся конфлікт двох світів: Pax Osmanica та  Pax Christiana. Як відповідь на це протистояння у Європі виник і розвинувся популярний літературний жанр турчиків (від лат. Turcica) – антитурецьких творів. Навіть сьогодні досить важко сказати скільки було написано таких текстів. Карл Гьолнер нарахував майже 2,5 тисячі німецьких турчиків за період 1500 -1599 рр. Але, очевидно, що їх було значно більше. В антитурецькій агітації брали участь найвідоміші письменники та мислителі того часу: Мартин Лютер, Еразм Роттердамський, Торквато Тассо, Мігель Сервантес та інші. Польське королівство, а з 1569 р. Річ Посполита активно включилась в це протистояння.

 

ЗавантажитиЗавантажити