АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Церква св. Миколи, 1596 р. Загальний вигляд. Олевськ.
Пам'ятки
Церква св. Миколи, 1596 р. Загал...

Інше

Звернення «Центру дослідження і відродження Волині» до ЗМІ щодо нищення стародавнього автентичного українського народного одягу | Друк |
Новини - Нове

Шановні представники засобів масової інформації!

Діяльність нашої організації полягає у дослідженні і відродженні історії, культури, побуту, народних промислів та ремесел Історичної Волині.

 Останнім часом ми зіткнулися з дуже гострою і наболілою проблемою, що стосується нищення стародавнього автентичного українського народного одягу.

Здавалося б, проблеми не існує, адже музеї і приватні колекціонери ретельно бережуть усі стародавні експонати на належному рівні. Проте на даний момент існує велика проблема масового використання (а тому і нищення) рідкісного  автентичного народного  одягу, яке, як правило, найбільше сконцентроване в таких об’єктах, як: музеї (дозволяють собі використовувати автентичний одяг з колекцій для різноманітних показів та ряду ін. заходів), фольклорні аматорські колективи (одягають не реконструйовані під старовину, а власне автентичні костюми), колекціонери (надають для використання рідкісний колекційний одяг на запити і прохання), дизайнери (використовують для створення власних колекцій вирізані елементи (рукави, коміри і под.) зі старого автентичного одягу).

 ГО «Центр дослідження і відродження Волині» спільно з представниками українських національних осередків культури, усвідомлюючи загальне занепокоєння щодо охорони і збереження автентичного одягу, підготували Проект МЕМОРАНДУМУ про збереження старовинного автентичного одягу та опублікували його для обговорення на соціальній мережі ФБ.

 Публікація викликала неабиякий інтерес у зацікавленої громади і надихнула на жваве обговорення. Лише на сторінці ЦДВВ у фейсбуці пост набрав більше 18000 переглядів, понад 1100 уподобань та численних коментарів. На сторінці керівника Центру – стільки ж переглядів, близько 100 уподобань, 168 поширень, ряд коментарів.

 ПРОСИМО усі засоби масової інформації долучитися до висвітлення даної наболілої теми та сприяти публічному її обговоренню. Вважаємо, що саме преса зможе допомогти сформувати активну громадську думку про те, що використання автентичного народного одягу у будь-якому прояві неприпустиме, оскільки це і є пряме нищення великої частини культурної спадщини України.

 Текст Проекту МЕМОРАНДУМУ додається, проте на даний момент він ще знаходиться у процесі активного обговорення.

 З повагою прес-служба ГО «Центр дослідження і відродження Волині»


ЗавантажитиЗавантажити