АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Прус Болеслав (справжнє ім'я та прізвище — Александер Гловацький; 1847-1912)
Видатні діячі
Прус Болеслав (справжнє ім'я та ...

Інше

Памірська Л.Ю. Вивчення іноземних мов у польській національній школі у контексті політики коренізації на Волині | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю
Памірська Л. Ю. Вивчення іноземних мов у польській національній школі у контексті політики коренізації на Волині / Л. Ю. Памірська, М. С. Памірський // Українська  полоністика. – 2006/2007. – Вип. 3/4. – С. 130–135.
У статті проаналізовано стан вивчення іноземних мов у польській
національній школі у контексті політики коренізації на Волині.
У статті проаналізовано стан вивчення іноземних мов у польській національній школі у контексті політики коренізації на Волині.
Волинь – регіон численних етнічних меншин, які постійно культурно взаємозбагачувалися та поляризувалися. Волинь –
Житомирщина у 20-30-і роки була єдиним регіоном Радянського Союзу, де існували одночасно два національні райони: Пулинський (німецький) та Мархлевський (польський). 
Історія функціонування на теренах Волинської губернії етнічних навчальних закладів висвітлювалась у багатьох роботах сучасних українських істориків. Зокрема, відомі дослідження Б. Чирка, О. Войналович, Л. Якубової та інших [1, 2, 3]. У їхніх статтях та монографіях проаналізовано загальну політику радянського керівництва щодо етнонаціональних меншин УРСР (у тому числі і польських), висвітлено процес становлення польської освіти у контексті політики коренізації, наведено великий статистичний матеріал щодо польських культосвітніх закладів. Цікаві сторінки розвитку польської освіти на Волині представляють також праці Н. Сейко, Л. Єршової, В. Бабійчук, В. Нестеренко та багатьох інших [4, 5, 6, 7].
Доводиться констатувати, що окремих робіт, присвячених стану вивчення іноземних мов у школах національних меншин Волині у зазначений період, не знаходимо. У цій статті ставимо перед собою наступні завдання: спираючись на документи ДАЖО, висвітлити процес створення та функціонування на Волині польської національної школи у 20-30-ті рр. ХХ ст. і проаналізувати стан вивчення іноземних мов у польській національній школі на Волині у зазначений період.
ЗавантажитиЗавантажити