АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Прахов Адріан Вікторович (1846-1916)
Видатні діячі
Прахов Адріан Вікторович (1846-1...

Інше

Прищепа Б. Археологічні дослідження міської забудови доби князів Острозьких на проспекті Незалежності, № 3 в Острозі | Друк |
Читальний зал - Археологія

Починаючи з 2004 р. Рівненською філією державного підприємства науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Ін­ституту археології НАН України проводилися археологічні експертизи та розкопки на різних ділянках у м. Острозі. В результаті цих робіт виявлено нові цікаві матеріали для вивчення історичної топографії середньовічно­го міста [2; 3]. У 2007-2008pp. археологічними розкопками досліджу­валась ділянка у центральній частині м. Острога на пр. Незалежності, № 3. Ця ділянка площею 1,1 га знаходиться в межах старого міста, між колишньою Ринковою площею і Луцькою брамою, тут проходила Луцька вулиця, яка згадується в Акті поділу володінь В.-К. Острозького між його синами в 1603 p. [1, 89]. Ця вулиця простежується на планах Острога XVIII-XIXct. [4].

На вказаній ділянці у 2007 р. розпочався демонтаж недобудованого бу­динку культури у зв'язку із запланованим будівництвом тут нового корпусу Національного університету «Острозька академія». Розкопом № 8 (6x35 м) було досліджено ділянку вздовж південно-західного краю старого котлова­ну (рис. 1). У розкопі виявлені культурні нашарування та об'єкти, які від­носяться до слов'яно-руського періоду (VIII-XI ст.), литовсько-польської доби (XVI-XVIIIст.), а також рештки споруд XIX - початку XX ст.

 Цікаві матеріали отримані у ході досліджень об'єктів доби князів Ост­розьких. Це підвальна частина дерев'яної наземної будівлі (№ 57), потуж­ні кам'яні фундаменти великих будівель № 45, 63 і вхід до підвалу № 23 (рис. 1). Встановлено, що в давнину тут був схил з пониженням на півден­ний схід, перепад рівнів материка в розкопі становить 2,5 м, але в резуль­таті нівелювання площадки, сучасний рівень денної поверхні близький до горизонтального, а потужність культурних нашарувань збільшується вниз по схилу від 1,0 м до 3,5 м.

Прищепа Б. Археологічні дослідження міської забудови доби князів Острозьких на проспекті Незалежності, № 3 в Острозі / Б. Прищепа, О. Бондарчук // Історія музейництва і пам'яткоохоронної справи в острозі та на Волині : наук. збірник / Держ. історико-культурний заповідник м. Острога. Острозьке науково-краєзнавче т-во "Спадщина" ім. князів Острозьких. - Острог, 2001. - Вип. 3. - С. 104 - 113.

ЗавантажитиЗавантажити