АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Кравцов Лаврентій Петрович (1903-1984)
Видатні діячі
Кравцов Лаврентій Петрович (1903...

Інше

Семенюк Л. Михайлівська церква на Поповому Горбу - свідок Берестецької битви | Друк |
Читальний зал - Релігія
Влітку 1651 року на полях сіл пляшева і острів (теперішній Радивилівський район Рівненської області) відбулась одна з найбільших битв другого періоду Визвольної війни Українського народу проти шляхетського поневолення 1648 - 1654 рр. - Берестецька битва.
На період липневих подій 1651 року с. Острів знаходилося в центрі розгортання бойових дій Берестецької битви.
В с. Острів у 1650 р. при священику Івану Береговичу була споруджена Михайлівська церква. пам'ятка української дерев'яної архітектури XVII ст. Це трибанна зрубна споруда, що, подібно до всіх православних церков, ділится на три частини: вівтар, власне церкву і бабинець.
У 1912 р. церкву перевезли із с. Острів на острів Журавлиху в с. Пляшева і тут складено в первісному вигляді.У церкві збережено все її обладнання, а у вівтарі під престолом знаходиться кам'яний хрест, перенесений на Журавлиху в тридцятих роках з козацького кладовища в урочищі Монастирщина. 
Семенюк Л. Михайлівська церква на Поповому Горбу - свідок Берестецької битви / Л. Семенюк // Історія музейництва і пам'яткоохоронної справи в острозі та на Волині : наук. збірник / Держ. історико-культурний заповідник м. Острога. Острозьке науково-краєзнавче т-во "Спадщина" ім. князів Острозьких. - Острог, 2001. - Вип. 3. - С. 235 - 239.

ЗавантажитиЗавантажити