АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Зішестя у пекло
Волинська ікона
Зішестя у пекло

Інше

Міцинська Т. Острозька академія і просвітителі роду Смотрицьких | Друк |
Читальний зал - Книгодрукування
Важливу роль в історії українських земель епохи Середньовіччя ві­діграла династія князів Острозьких. Саме вони після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави, виступили продо­вжувачами давньоруських політичних і культурних традицій. Особливо помітною роль Острозьких була в XV-XVI столітті, коли Україна-Русь переживала непрості часи, опинившись у лещатах великих геополітич-них потуг - католицької Європи та ісламського Сходу. У цих складних умовах предкам українців було непросто зберегти свою етнічну культуру й конфесійну православну ідентичність. Чимало українців у той час пока­толичились, а також «потурчились», «обусурманились». І в тому, що вони все таки змогли зберегтися як етнос зі своєю специфічною культурою, в тому числі й релігійною, є чимала заслуга князів Острозьких [4, с. 263].
Найвидатнішим представником роду князів Острозьких був Василь-Костятин. Його діяльність високо оцінив Іван Огієнко у своїй монографії «Князь Костянтин Острозький і його культурна праця», яку було вида­но 1958 року у Вінніпезі (Канада). Огієнко називає князя «найбільшим сином України», «міцним і сміливим оборонцем, всежиттєвим опікуном і оборонцем Української православної Церкви проти її запеклих воро­гів»^, с. 264].
Василь-Костянтин Острозький народився в 1526 році. Мати його княжна Олександра Семенівна Слуцька із роду князів Олельковичів. Батько його Костянтин Олександрович Острозький, як вважають дослід­ники, із роду київського князя Володимира. Костянтин Іванович належав до найбільш видатних полководців і політичних діячів свого часу.
Важливу роль в історії українських земель епохи Середньовіччя ві­діграла династія князів Острозьких. Саме вони після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави, виступили продо­вжувачами давньоруських політичних і культурних традицій. Особливо помітною роль Острозьких була в XV-XVI столітті, коли Україна-Русь переживала непрості часи, опинившись у лещатах великих геополітичних потуг - католицької Європи та ісламського Сходу. У цих складних умовах предкам українців було непросто зберегти свою етнічну культуру й конфесійну православну ідентичність. Чимало українців у той час пока­толичились, а також «потурчились», «обусурманились». І в тому, що вони все таки змогли зберегтися як етнос зі своєю специфічною культурою, в тому числі й релігійною, є чимала заслуга князів Острозьких [4, с. 263].
Найвидатнішим представником роду князів Острозьких був Василь-Костятин. Його діяльність високо оцінив Іван Огієнко у своїй монографії «Князь Костянтин Острозький і його культурна праця», яку було вида­но 1958 року у Вінніпезі (Канада). Огієнко називає князя «найбільшим сином України», «міцним і сміливим оборонцем, всежиттєвим опікуном і оборонцем Української православної Церкви проти її запеклих ворогів», с. 264].
Василь-Костянтин Острозький народився в 1526 році. Мати його княжна Олександра Семенівна Слуцька із роду князів Олельковичів. Батько його Костянтин Олександрович Острозький, як вважають дослід­ники, із роду київського князя Володимира. Костянтин Іванович належав до найбільш видатних полководців і політичних діячів свого часу.
Міцинська Т. Острозька академія і просвітителі роду Смотрицьких / Т. Міцинська // Історія музейництва, пам'яткоохоронної справи, краєзнавства і туризму в Острозі та на Волині. - Острог, 2011. - Вип. 3. - С. 467-474.

ЗавантажитиЗавантажити