АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Римо-католицький костел  св. Петра і Павла у м. Луцьку (1610)
Пам'ятки. м.Луцьк
Римо-католицький костел св. Пет...

Інше

Лишень В. Церковне життя Острога на сторінках «Волынских епархиальных ведомостей» початку XX ст. | Друк |
Читальний зал - Релігія

Дослідники не раз відзначали позитивний вплив появи часопису «Волынские епархиальные ведомости» на розвиток історико-краєзнавчих досліджень. Навколо заснованого 1867 року при Волинській духовній семінарії в Кременці єпархіального органу, першим редактором якого був майбутній академік Микола Петров [6], згуртувалося широке коло дослідників рідного краю, переважно вихідці з давніх священицьких родин та педагогів духовних навчальних закладів. Для більшості з них поява часопису стала потужним стимулом до наукової діяльності [5].

Серед авторів «Волынських епархиальных ведомостоей» – імена А. Сендульського, С. Барановського, Л. Рафальського, Ф. Четиркіна, А. Селецького, М. Теодоровича, М. Тучемського і багатьох інших дослідників, значна частина творчого доробку яких присвячена історії Острога [7]. Високу оцінку «Волынским епархиальным ведомостям», як історико - краєзнавчому органу дав видатний український історик Олександр Лазаревський на сторінках «Киевской старины» з нагоди першого двадцятиліття діяльності часопису і виходу в світ бібліографічного покажчика «Указатель неофециальной части «Волынских епархиальных ведомостоей», що був складений Ю. Тиховським і виданий у 1888 році в Почаєві [2]. У свій час О. М. Лазаревський писав, що «Волынские епархиальные ведомости» є досить цінним, змістовним, інформаційно-насиченим періодичним виданням [2]. О. Лазаревський поставив це видання на перше місце серед аналогічних видань інших єпархій на українських землях за багацтвом змісту та інформаційною насиченістю [2].

 

Лишень В. Церковне життя Острога на сторінках «Волынских епархиальных ведомостей» початку XX ст. / В. Лишень // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2010. - Вип. 4. - С. 124-127.

ЗавантажитиЗавантажити