АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Святий Микола
Волинська ікона
Святий Микола

Інше

Романчук О. Матеріали до топоніміки міста Острога | Друк |
Читальний зал - Край в цілому, міста та райони краю
У 2002 році у видавництві «Перспектива» вийшла книга Ярослава Пури «Край наш у назвах» [2]. В книзі уміщено нариси, присвячені вивченню історії власних географічних назв Острозького району: описано 65 зареєстрованих сіл та міста Острога. Ознайомившись з книгою, автор, котрий прожив в Острозі більше трьох десятків років, хоче доповнити працю Я. Пури топонімами, які йому були невідомі.
Місто Острог розміщене на східних відрогах Мізоцького кряжу, біля підніжжя яких заплави річок Горинь, Вілія, Збитенка. Район Острога «Нове місто» знаходиться у східній частині міста за річкою Вілія в зоні Малого Полісся. Територією Острозького району протікає річка Горинь, яка витікає з джерел поблизу села Гориця Кременецького району Тернопільської області. Поблизу Острога в Горинь впадає річка Вілія, яка бере свій початок біля села Вілія Кременецького району. Між Острогом і с. Межиричі у р. Вілію впадає річка Збитенка, що витікає з висот Дубенського району Рівненської області з околиць села Збитин, від якого одержала свою назву.
Зі східної сторони в р. Вілію поблизу Острога вливається річка Гнилий Ріг (Гнилуха, Рислявка), яка бере свій початок з боліт біля села Мокрець Ізяславсько- го району Хмельницької області. На старих картах та в документальних джерелах Ярослав Пура зустрів річечку Гнійниця, яка витікала із джерел в південній околиці Острога і впадала в р. Горинь біля злиття її з Вілією. В даний час вона не існує, але є струмок (канава), який витікає з джерел біля підніжжя корпусу пивоварного заводу і впадає в р. Вілія. В народі ця канава має назву Гнила річка; в неї колись скидалися нечистоти та відходи від пивоварного виробництва. На річці Горинь від околиць села Монастирок і до злиття з Вілією є низка гідронімів
Романчук О. Матеріали до топоніміки міста Острога / О. Романчук // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2010. - Вип. 4. - С. 196-199.

ЗавантажитиЗавантажити