АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Cорочка жіноча. 20–30-ті роки ХХ ст., с. Хопнів Ківерцівського району Волинської області
Етнографія Волині
Cорочка жіноча. 20–30-ті роки ХХ...

Інше

Пшеничний Ю. До питання про літописний Дубен | Друк |
Читальний зал - Край в цілому, міста та райони краю

Давньоруський город Дубен, як відомо, згадується вперше в літописі під 1100 р., коли він разом з іншими городами надавався князю Давиду Ігоровичу.

Наступна згадка відноситься до 1149 р. в контексті ходу збройних сутичок у війні за великокняжий престол між Ізяславом Мстиславовичем та Юрієм Володимировичем (Довгоруким). Син Юрія Андрій рухався з половцями через Дубен в Луцьк. Під час татаро- моногольської навали у 1242 р. город Дубен та навколишні поселення спіткала доля більшості давньоруських міст. Розорення та занепад поселень в цей час добре ілюструють матеріальні комплекси з археологічних пам’яток сучасної Дубенщини. В першу чергу це кераміка, велика кількість якої на поселеннях в кін. ХІІ – першій половині ХІІІ ст. різко скорочується в другій половині ХІІІ ст. На багатьох таких пунктах поселення ніколи не відновилися, деякі були заселенні людьми лише в кінці XIV-XV ст., в одиничних випадках їхнє відродження почалося в другій половині ХІІІ ст. Чисельність населення краю сильно скоротилася після спустошливої татаро-монгольської навали.

 

Пшеничний Ю. До питання про літописний Дубен / Ю. Пшеничний // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2010. - Вип. 4. - С. 236-246.

ЗавантажитиЗавантажити