АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Хата. ХІХ ст. с. Полиці Волинської обл.
Етнографія Волині
Хата. ХІХ ст. с. Полиці Волинськ...

Інше

Годжал С. Проблема походження князів Острозьких в історіографії | Друк |
Читальний зал - Видатні діячі Волині
Проблема походження князів Острозьких висвітлювалась як їх сучасниками,так і істориками ХІХ та ХХ ст., проте науковий інтерес до цього питання спостерігається і в працях сучасних українських та зарубіжних істориків. Найпоширеніші та найдавніші з версій, обґрунтовують походження Острозьких від гілки Рюриковичів або Гедеміновичів. Ще дві версії були запропоновані щодо походження роду від звичайних бояр та від вікінгів конунгів, які потрапили в наші краї ще за часів Рюрика . Ще дослідники розглядають їх як нащадків кн. Городянських, що сиділи на Погорині або вважають їх вихідцями з болохівської землі (див. дод. №1).
Сучасники князівського роду прагнули вкоренити думку про те, що князі походять від нащадків Володимира Великого та Василька Романовича, брата Данила Галицького, так як це було вигідно і досить престижно на той час самим Острозьким. Про такі теорії згадується у творі З. Копистенського «Палінодія», де говориться «Княжа Острозькоє, Василій Костянтинович, рожай свой з благословенного яфетороського покоління провадить: пресловутого Володимира, в святом крещенії Василія, монархи великого, і Даніїла, княжат роських, власний потомок, син пресвітлого Костянтина, княжати Острозького а великого гетьмана Великого Княжства Литовського, воєводи Троцького, в обоєм висоце преславний в дільності і правовірії ».
Годжал С. Проблема походження князів Острозьких в історіографії / С. Годжал // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2010. - Вип. 4. - С. 247-252.

ЗавантажитиЗавантажити