АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Остапюк Дмитро Олександрович (1914–1984)
Видатні діячі
Остапюк Дмитро Олександрович (19...

Інше

Кононець П. Ян Фітцке - дослідник минулого Волинської землі | Друк |
Читальний зал - Видатні діячі Волині
Острозька земля була заселена у сиву давнину, і тому не дивно, що вивченням її історії займалось багато вчених (О. Цинкаловський, І. Свєшніков, Б. Прищепа, В. Самолюк, О. Позіховський, Г. Охріменко тощо).
Одним із найвідоміших дослідників і краєзнавців Волині та Волинського Полісся 30-х років ХХ ст. був Ян Фітцке(1909-1940). Ян Юзеф Фітцке народився 12 січня 1909 року в Гдові, Мисленіцького повіту Краківського воєводства. Ще навчаючись у гімназії, Ян Фітцке часто бував у Археологічному музеї Польської академії в Кракові, зацікавився пам’ятками минулого, археологією, вже тоді брав участь у розкопках в Сандомирському повіті.
У 1930 році став членом Польського археологічного товариства та співробітником двох його видань: “Огляд археологічний” і “З глибини віків”. У 1929-1933 рр., навчаючись у Ягеллонському універ- ситеті (Краків), пише магістерську працю “Неоліт у краківських печерах”. Після закінчення навчання Ян Фітцке спочатку працює в Лодзі, потім у Кракові. Він брав активну участь в археологічних розкопках у багатьох регіонах Польщі, набуваючи практичного досвіду і ґрунтовної підготовки, багато друкувався.
У 1933-1934 рр. працював в Етнографічному музеї міс- та Лодзь, в 1935 році – в закладі археології Краківського університету. З серпня 1936 р. Ян Фітцке почав працювати археологом у Волинському музеї м. Луцька, а з початку 1937 р. став його головним хранителем. Протягом 1936-1939 рр. молодий археолог проводив регулярні розкопки на значній території Волинського воєводства. Результатом роботи Яна Фітцке у Луцьку був звіт діяльності Волинського Товариства Приятелів Наук (ВТПН) за 1935-1937 рр., що зберігся до нашого часу і в якому подаються маршрути археологічних експедицій.
Кононець П. Ян Фітцке - дослідник минулого Волинської землі / П. Кононець // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2010. - Вип. 4. - С. 312-317.

ЗавантажитиЗавантажити