АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Хата. 1587 р. с. Самари Волинської обл.
Етнографія Волині
Хата. 1587 р. с. Самари Волинськ...

Інше

Савчук П. Князі Острозькі та їхні нащадки в Дубні | Друк |
Читальний зал - Видатні діячі Волині
Династія князів Острозьких своїм походженням сягає сивої давнини. Про походження роду існують різні версії. Діяльність князів Острозьких тісно переплітається з Дубенщиною. Тут знаходилась їх головна адміністративна резиденція. Замок, ними збудований, виступав як адміністративний, оборонний і культурний центр. Життя князів у місті було пов’язано з будівництвом монастирів, храмів, господарським розвитком краю.
На сьогодні беззаперечно відомо, що князі заснували три монастирі: Спасо-Преображенський, Чесного Хреста (Хрестовоздвиженський) та Підборецький Дубовецький жіночий монастир. Про побудову Спасо-Преображенського монастиря достовірно невідомо, хто з Острозьких вчинив такий подвиг, всі дослідники цієї проблеми схильні думати, що монастир заснований у першій половині XV ст. [9]. Різні версії існують щодо заснування Дубенського Хрестовоздвиженського (Чесного Хреста) монастиря. Він знаходився на заході – від міста на відстані однієї версти, на острові, оточеному водою і болотами. З Дубно монастир з’єднувала насипна гребля. Чужинцям або сторонньому не просто було потрапити в обитель [2].
Усі князі Острозькі, а особливо Костянтин-Василь Костянтинович Острозький (1526-1608 рр.) опікувалися монастирями. Кожний із них додавав щось до матеріального зміцнення будівель монастирів, до благополуччя жителів обителі, ченців. Обидва монастирі були чоловічими. Успадкувавши великі маєтності, він із часом збільшив їх у декілька разів і став найбільшим магнатом Польщі після короля. Його володіння щорічно давали прибуток у 1 млн. 200 тис. злотих [1]. Князь К. К. Острозький як набожна, боголюбива людина своїми діями намагався приборкати прагнення чиновників, чужоземців захопити майно монастирів. Коли князю доповідали про спроби захопити монастирські землі, перехопити привілеї, він організував документальне підтвердження їх фундушів і прав.

Савчук П. Князі Острозькі та їхні нащадки в Дубні / П. Савчук // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2012. - Вип. 5. - С. 45 - 50. 

ЗавантажитиЗавантажити