АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Шостий будівельний період Луцького замку
Пам'ятки. м.Луцьк
Шостий будівельний період Луцько...

Інше

Візнюк В. Юзеф Ігнацій Крашевський - видатна постать в історії Волині | Друк |
Читальний зал - Видатні діячі Волині
Юзеф Ігнацій Крашевський народився в 1812 році у Варшаві в багатодітній родині. Дитинство пройшло в Романуві, де жили його дід та бабуся по матері. Навчався у Віленському університеті, вивчав літературу. Під час навчання заснував товариство «Мислителі», що мало літературне спрямування. Був пов’язаний з подіями 1830 року, заарештований, але завдяки клопотанню родини, його звільнили у 1832 році.
Після звільнення жив у Вільні, де перебував під наглядом поліції. Зацікавився історією Литви, тому крім літературних занять (перші повісті видав у Вільні в 1831-1833 рр.), займався вивченням історичних джерел.
Продовжував збирати матеріали до історії Вільна і в 1834 році, коли жив на Волині у Городці в маєтку відомого колекціонера А. Урбановського, користуючись його багатою бібліотекою. У 1835 році завершив написання першого тому історії Вільна. Перебуваючи на Волині, в Луцькому повіті, займався інтенсивно літературною працею. Виїжджав до Городця, продовжував там працювати в бібліотеці. У 1838 році одружився з родичкою Урбановських Софією Воронич, отримав Городок біля Луцька, який згодом продав і придбав Губин.
Як письменник співпрацював із часописами «Tygodnik Petersburski», «Gazeta Warszawska», у Вільні видавав журнал «Athenaeum». Жив у Житомирі з 1853 року, відігравав важливу роль в громадському та культурному житті міста. Очолив Шляхетський клуб, був художнім директором театру Волинської шляхти, у 1856 році обраний почесним попечителем Житомирської гімназії. В цій гімназії навчався К. Михальчук, що згодом став відомим українським мовознавцем та етнографом. Крашевський був його наставником під час навчання. Письменник перебував на Волині довгий час, цей період відображений ним в повісті «Волинські вечори» (1859 р.). Після смерті тітки дружини, Ельжбети Урбановської, отримав у спадок села Писарівку та Киселі (Старокостянтинівського р-ну, були власністю князів Острозьких) та з 1854 по 1856 роки був їх власником. В Киселях в 1854 році закладався парк, творцем якого був Людвік Метцель.
Візнюк В. Юзеф Ігнацій Крашевський - видатна постать в історії Волині / В. Візнюк // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2012. - Вип. 5. - С. 64-66.

ЗавантажитиЗавантажити