АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Палац Яловицьких (з мал. Н. Орда, з 1862 - 1876 рр.)
Пам'ятки. Рівне
Палац Яловицьких (з мал. Н. Орда...

Інше

Журик О. Конфесії в селі Оженині в XVIII-XX ст. | Друк |
Читальний зал - Релігія

Багатовікова історія християнства пережила багато знакових подій, що привели до змін в релігійно-духовному суспільстві. Суспільно-політичні та релігійні рухи породили різноманіття церков у світі, реформування яких продовжується і в наш час. Не оминули ці процеси й українських земель, зокрема, – Острожчини. Пов’язані вони також і з історією села Оженина.

За писемними джерелами в селі був діючий православний храм, який 1993 року відійшов до УПЦ-КП. В кінці 90-х років ХХ ст. в Оженині побудовано ще один православний храм – Свято-Михайлівська церква (УПЦ-МП). В селі діяли костел Найсвітлішого Серця Господа Ісуса та домова каплиця католицької філії при палаці Єловицьких. Реформаційні впливи активізувалися на початку ХХ століття. Мали вони вплив і на жителів села Оженина. В результаті сформувалися громади: баптистська та євангелістів-п’ятидесятників. Нижче спробуємо дослідити історію конфесій в селі Оженині в ХVІІІ- ХХ ст.

 

Журик О. Конфесії в селі Оженині в XVIII-XX ст. / О. Журик // Острозький краєзнавчий збірник. - Острог, 2012. - Вип. 5. - С. 82-93.


ЗавантажитиЗавантажити