АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Жіночий стрій серпанковий з Дубровицького р-ну Рівненської обл.
Етнографія Волині
Жіночий стрій серпанковий з Дубр...

Інше

Вигівська О. В. Купчиха - жінка підприємниця : історичнйи портрет на прикладі Волинської губернії (середина ХІХ ст.) | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя

Проведений історіографічний аналіз виявив відсутність досліджень з історії купецтва провінційних повітових міст загалом та Волинської губернії зокрема, в тому числі й відсутність досліджень про становище жінок-купчих. До сьогодні в дослідженнях з історії купецтва зовсім не бралися до уваги гендерні питання. Купецтво розглядалось виключно чоловічим світом, а жінки-купчихи залишились осторонь уваги науковців, незважаючи на те, що законодавство чітко оговорювало, що до купецького стану можуть належати й жінки: «Свідоцтва, як купецькі, так і промислові можуть видаватися російським підданим обох статей» [25].

Мета даної статті – визначити кількісний показник жінок-купчих у Волинській губернії за гільдіями, з’ясувати етнічний склад купецтва, дослідити можливість діяльності перших жінок підприємниць – купчих на законодавчому рівні. У соціально-економічному сенсі поняття «купець», «купецтво» і в Україні й у Росії здавна вживалося стосовно до великої буржуазії. Купецьке звання було визначенням соціальної громадської групи, вказувало на місце людини в класовій структурі суспільства, на приналежність до конкретного станового розряду у рамках певної станово-ієрархічної системи [23, с. 186].

Основи станово-корпоративної організації українського купецтва були закладені саме у ХVIII столітті, коли внаслідок обмеження політичної автономії України на неї поширювалися станово-ієрархічний устрій російської абсолютиської держави [23, с. 187]. Таким чином, становлення і розвиток ділової ініціативи на Волині, після приєднання до Російської імперії відбувалося в її межах та правовому полі, яке унормовували оформлення купецького стану.

 

Вигівська О. В. Купчиха - жінка підприємниця : історичнйи портрет на прикладі Волинської губернії (середина ХІХ ст.) / О. Вигівська // Проблемы современной науки. - Ставрополь, 2012. - № 5. - С. 3-10.  

 

ЗавантажитиЗавантажити