АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Замок князей Острожских и башня на Судовой горе, в городе острог
Пам'ятки. Рівне
Замок князей Острожских и башня ...

Інше

Мельник К. А. Імагологічна презентація автора у "Записках сенатора" М. П. Сінєльнікова | Друк |
Читальний зал - Літературне життя
Микола Петрович Сінєльніков, генерал від інфантерії, сенатор, був губернатором у Володимирській (1852), Волинській (1852 – 1855), Московській (1855 – 1857), Воронізькій (1857 – 1859) губерніях, генерал-губернатором Східного Сибіру (1871 – 1874). Він є автором мемуаристичного твору під назвою ''Записки сенатора'', які почав писати після виходу у відставку, майже через двадцять років після закінчення служби на Волині. Хронотоп записок містить майже півстоліття історичного часу від південно-західних російських губернії до далекосхідних. Мемуаристика загалом, а записки зокрема зорієнтовані на відтворення історичної дійсності через суб’єктивну авторську реінтерпретацію. Крім того, записки як мемуаристичний жанр мають генологічну властивість ''незакінченого'', ''незавершеного'' тексту, який передуватиме наступному, ґрунтовному та ''остаточному'' – мемуарному.
Це як би ''частина'' іншої ''майбутньої'' виважено-об’єктивної ретроспекції, якій записки мають послугуватися як прототекст. Записки, додамо, мають властивість підвищеної суб’єктивності, що наближає їх до нотаток та щоденника, які знов-таки виступатимуть у ролі ''заготовки'' майбутнього досконалого пригадування. Тому, мабуть, невипадково, що важливу аксіологічну роль у мемуаризованому тексті, записках зокрема гратиме етична категорія правдивості, яка має бінарну властивість. По-перше, як історичний документ, та по-друге, як художній текст. Як історичний документ ''Записки сенатора'' М. П. Сінєльнікова отримали високу оцінку сучасників. П. П. Суворов у статті ''Сенатор Сінєльніков та імператор Олександр ІІ'' зокрема зазначає: ''Записки'' носять у собі печатку беззаперечної правдивості'' [5: 137].
Мельник К. А. Імагологічна презентація автора у "Записках  сенатора" М. П. Сінєльнікова / К. А. Мельник // Вісник Житомирського деражвного університету імені Івана Франка. - 2013. 0 № 5. - С. 262 - 269. 


ЗавантажитиЗавантажити