АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Писанка. Поділля
Етнографія Волині
Писанка. Поділля

Інше

Гупало В. Скляні вироби із розкопок у колишньому Бернардинському костелі в Дубні | Друк |
Читальний зал - Археологія
У 2007 р. в рамках планомірних багаторічних досліджень продовжувались археологічні розкопки у колишньому бернардинському костелі (тепер діючий Свято-Миколаївський собор) у м. Дубно Рівненської області.
Вперше за весь період досліджень роботи проводились на значній ділянці (10,80×3,30 м), що охоплювала більшу частину поверхні південної нави храму (рис. 1).
В ході розкопок встановлено, що у межах південної нави костелу було влаштовано внутрішньо-костельні поховання. Могильні ями, які неодноразово перекопувались, спричинились до того, що цвинтар в кінцевому результаті являв собою великий і глибокий котлован, заповнений пухким і сипучим сіро-жовтим ґрунтом, насиченим різноманітними включеннями: подрібненими цеглою, камінням вапняку, людськими кістками, а також трісками домовин, цвяхами тощо. В цих обставинах материк виступав на різних рівнях (1,62–2,45 м), в залежності від глибини могильних ям. Котлован могильних ям був перекритий потужним (товщиною до 0,50 м) шаром будівельного сміття, що слугував підсипкою під плиткову долівку костелу. На загал товща ґрунту на усю глибину залягання репрезентує перевідкладені шари і прошарки, у яких виступили численні артефакти (рис. 2). Вироби зафіксовано як у шарі будівельного сміття, так і в заповненні могильних ям, трун і нововідкритої крипти 4 [Гупало, 2008, с. 324–341]. Наявність цих предметів була обумовлена певними обставинами, на найбільш важливих з яких слід зупинитись докладніше.

Гупало В. Скляні вироби із розкопок у колишньому Бернардинському костелі в Дубні / В. Гупало, М. Лосик // Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині: Зб. наук. пр. — 2009. — Вип. 13. — С. 263-279.

Завантажити Завантажити