АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Казимірчак-Полонська Олена Іванівна (1902-1992)
Видатні діячі
Казимірчак-Полонська Олена Івані...

Інше

Манігда О. В. Підсумки досліджень давньоруських поселень на території Західної України у ІІ-й половині ХХ ст. (за матеріалами Наукового архіву ІА НАН України) | Друк |
Читальний зал - Археологія
Стаття підводить підсумки багаторічних досліджень давньоруських пам’яток на теренах Західної України на території тих областей, де у давньоруський час розташовувалися Галицьке та Волинське князівства.
К л ю ч о в і с л о в а: давньоруське село, розвідки, стаціонарні дослідження, Дністер, Західний Буг, Збруч, Горинь, Прут, Стир, Шацькі озера.
Кількість інформації, накопичена археологічною наукою на сьогоднішній день дозволяє узагальнити та проаналізувати значний наявний матеріал, різні методики дослідження у багатьох галузях. У тому числі на початку ХХІ ст. ми маємо інформацію про значну кількість археологічних експедицій, що досліджували давньоруські поселення (селища та городища) з кінця ХІХ ст.
У Науковому архіві ІА НАНУ зберігаються звіти польових експедицій, серед яких автором було оброблено ті, що стосуються території Західної України з 1945 по 1990 рр. та відібрано для аналізу ті звіти, що містили, навіть, незначну інформацію про фіксацію поселень та городищ давньоруського часу. Більше уваги приділялося інформації про наявність неукріплених селищ, оскільки це дослідження є частиною роботи по створенню археологічної карти давньоруського села Галицької та Волинської Земель (ІХ—ХІІІ ст.).
Манігда О. В. Підсумки досліджень давньоруських поселень на території Західної України у ІІ-й половині ХХ ст. (за матеріалами Наукового архіву ІА НАН України) / О. В. Манігда // Археологія і давня історія України: Зб. наук. пр. — К.: ІА НАН України, 2010. — Вип. 1. — С. 251-260.