АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Рушник тканий. с. Чоповичі, Малинський р-н, Житомирська обл.
Етнографія Волині
Рушник тканий. с. Чоповичі, Мали...

Інше

У Рівному відкрили меморіальну дошку Ніколаусу Арндту | Друк |
Новини - Пам'ятні дати

Меморіальну дошку архітектору, письменнику, засновнику німецького історичного товариства "Волинь" та патріоту України Ніколаусу Арндту - відкрили у Рівному. Ініціаторами встановлення дошки стали Національна спілка краєзнавців України та нинішні керівники історичного товариства "Волинь" у Німеччині Вальтер Манц та Герхард Кьоніг.
Уродженець Рівного Ніколаус Арндт покинув обласний центр із приходом сюди Радянської влади і переїхав до Західної Польщі. Згодом був мобілізований до Вермахту і брав участь в обороні Берліна. А після війни став пацифістом і допомагав рівнянам з-закордону.

Помер Ніколаус Арндт 2 травня 2016 р. року у Німеччині.

Валерій Вітренко, голова осередку Національної спілки краєзнавців України:
"Приїжджав сюди у цьому році Вальтер Манц. Я йому показував місце. Це будинок на Пушкіна, 5. Тут була німецька лютеранська кірха. Це символічно. Він погодив текст. Його погодили і родичі Ніколауса Арндта. Дошку виготовили на спецкомбінаті у Рівному".

Євген Кучерук: головний лікар Рівненської міської лікарні: "Після розпаду Союзу в рядах перших, хто допомагав Україні - був він. Перший відкривав нам Західну Європу. Він нам допомагав по навчанню наших працівників. Гуманітарну допомогу надсилав. Працював на Україну".

Сфера ТВ. Автор Павло Невесенко. Оператор Віктор Куцевич.