АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Карта Волынской губернии из «Атласа» А. А. Ильина 1876 года
Мапи Волині
Карта Волынской губернии из «Атл...

Інше

Снісаренко С. У Рівному відкрили меморіальну дошку Миколі Арндту | Друк |
Читальний зал - Видатні діячі Волині

«Треба пам’ятати добрих людей, пам’ятати тих, хто робить щось для України. І треба дякувати Богові, що ми таку людину знали». Цими словами закінчив свій емоційний виступ коло щойно відкритої меморіальної дошки Миколі Арндту Микола Кучерук, головний лікар Рівненської центральної лікарні.

Йому, так само, як і ще кільком гостям цих скромних урочистостей, пощастило знати, спілкуватися й дружити із головою німецького краєзнавчого товариства «Волинь», письменником і меценатом, відомим у Німеччині архітектором і будівничим мостів дружби і взаєморозуміння між українцями і німцями.

Микола або Ніколаус Арндт – етнічний німець. Він народився в Рівному 1928 року, тут був охрещений у православну віру. Доля закинула його до Німеччини. Він став відомим архітектором, успішною людиною в своїй країні. І все життя любив і пам’ятав про свою Батьківщину – Україну. І дбав, аби допомогти їй віднайти своє майбутнє як держави.

Арндт був одним з ініціаторів створення німецького історичного товариства «Волинь» (1975 рік). З 1994 року – очолив товариство. Багато років він редагував науково-історичний збірник «Волинські зошити», видав двотомник науково-біографічних нарисів про історію своєї родини на Волині «Житомирські Арндти» (1970), «Родини Арндтів і Штебнерів» (1996).

Ніколаус Арндт – видавець збірки українських і російських пісень (1985), спогадів свого батька про Волинь (1982), фотоальбому про побут німців та українців на Волині. Організатор науково-краєзнавчих конференцій волинських німців у Рюденгаузені та Ульцені.

За час незалежності України Микола Арндт багато разів побував на Рівненщині, Житомирщині, займався пошуковою, благодійною і громадською діяльністю. У 1991 році організував поїздку до Німеччини 96 дітей з Рівненської області на оздоровлення, придбав обладнання для медичних закладів області.

У 1995-му Арндта нагородили грамотою МЗС України за зміцнення дружніх зв'язків між Німеччиною і Україною. У 1998-му за активну громадську діяльність Ніколаус Арндт отримав від Президента Німеччини орден «Бундесфердінгсткронц».

Снісаренко С. У Рівному відкрили меморіальну дошку Миколі Арндту [Електронний ресурс] / С. Снісаренко // 7 днів [сайт]. - Режим доступу :  http://7d.rv.ua/news/2017-10-25/u-rivnomu-vidkryly-memorialnu-doshku-mykoli-arndtu (дата звернення: 29.10.2017). - Назва з екрана.