АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Йосиф Новицький (1878-1964)
Видатні діячі
Йосиф Новицький (1878-1964)...

Інше

Дослідник визначив, як насправді виглядав український полководець Костянтин Острозький | Друк |
Новини - Нове

В Україні ідентифікували портрет князя Острозького, який було зроблено в 16 сторіччі.

Раніше вважалося, що цей портрет створили на початку 20 століття, пише Голос України.

Зазначається, що нині є чимало зображень князя Костянтина Острозького, але вони істотно відрізняються за обрисами. Історик з Острога, Микола Бендюк, аби дослідити, як насправді виглядав князь,зібрав усі його портрети князя з України, Білорусі, Польщі, Італії, Литви.

"У результаті досліджень я дійшов висновку, що тільки два портрети є найбільш оригінальними", - каже історик.

Це зображення з картини " Битва під Оршею", що датується 1530 роком, яка зберігається у Варшаві, а також зображення князя, що зберігається в замку в Острозі. Цікаво, що картина "Битва під Оршею" зображує з висоти пташиного польоту різні етапи битви, про що свідчать одні і ті ж постаті, що з'являються у різних місцях — сам гетьман Костянтин Острозький представлений тричі, але його постать дуже невелика.

А от історія портрету з замку виявилася дуже цікавою.

"Раніше на цей портрет не звертали увагу: він є дуже темним. Але на звороті пощастило знайти напис 1579 рік. Тоді син князя Василь готував надгробок для батька в Успенському соборі Печерської лаври, тому і потрібен був портрет. Він найняв художника, який зробив копію з портрета первісного, автентичного. В Острог це зображення потрапило у 1914 році за дивних обставин. Прийшов чоловік у військовій формі в музей, приніс картину і сказав: "Це вам у дарунок, бережіть". Тому і з'явився запис у журналі, що портрет належить до ХХ століття", - пояснює Микола Бендюк.

Надалі Микола Бендюк попросив відомого іконописця з Києва Юрія Нікітіна зробити копію острозького портрета. Копія вийшла по-своєму унікальною, адже відтворила первинний образ князя, на який відтепер зважатимуть дослідники історії та художники.

Так, ймовірно, виглядав князь Острозький

Дослідник визначив, як насправді виглядав український полководець Костянтин Острозький [Електронний ресурс] // Новое Время [сайт]. - Режим доступу: http://nv.ua/ukr/science/doslidnik-viznachiv-jak-naspravdi-vigljadav-ukrajinskij-polkovodets-kostjantin-ostrozkij-1877187.html (дата звернення: 05.12.2017). - Назва з екрана.