АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Церква св. Олександра Невського XIX ст. м. Радивилів Рівненська область
Пам'ятки
Церква св. Олександра Невського ...

Інше

Гарбарук А. Заснування культурних товариств як спосіб національного самовираження спільноти з польським корінням на Волині | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Польське населення України за етнічною ознакою можна віднести до так званої полонії, тобто скупчень поляків за межами Польщі. Тутешня спільнота має давнє коріння, її основу становлять нащадки поляків, які ще з раннього середньовіччя переселялися на українські землі. Протягом століть їм довелося пізнати різні соціально-економічні та політичні устрої, в умовах яких зберегти елементи власної самобутності вдавалося не завжди. У незалежній Україні таку можливість національні меншини отримали, хоча ряд законодавчих актів, які були ухвалені понад двадцятиріччя тому, все ж вимагають удосконалення. Поширеною формою гуртування представників меншин, у цьому разі – осіб із польським ко- рінням, є національно-культурні товариства. Їх роль важко переоцінити, адже, постаючи дзеркалом полонійного життя, вони тим самим впливають на формування сучасних українсько-польських взаємин. У полі зору пропонованої розвідки містяться організації Волинської області. Таке регіональне зацікавлення пояснюється тим, що Волинь є прикордонним краєм із Польщею. Це, в свою чергу, сприяє інтенсифікації українсько-польських контактів та якісно впливає на характер діяльності місцевих осередків, які йменуються як товариства польської культури.
Ключові слова: Волинь, полонія, товариство польської культури, релігійна громада, національне самовираження.

Гарбарук А. С. Заснування культурних товариств як спосіб національного самовираження спільноти з польським корінням на Волині / А. С. Гарбарук // Історичні студії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки / М-во освіти і науки України, СНУ ім. Лесі Українки ; [редкол.: В.К. Баран та ін.]. - Луцьк, 2013. - Вип. 9-10. - С. 137-142. 

Завантажити Завантажити