АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Пам'ятник воїнам-афганцям
Пам'ятки
Пам'ятник воїнам-афганцям...

Інше

Глинки, Рівненський район, Рівненська область | Друк |
Читальний зал - Історія міст і сіл Волині. Короткі довідки

Глинки

Рівненський район

Рівненська область

 

Село Глинки входить до складу Білокриницької сільської ради. Розташоване за 1 км від районного центру. Найближча залізнична станція «Рівне» знаходиться на віддалі 15 км. Площа населеного пункту 106,1 га. Населення 415 особи, кількість дворів 119.

Перша письмова згадка про село датується 1569 роком, у XVI столітті територія села належала до володінь князів Острозьких, а від них перейшло до Рогуських і Хлєбовських. В 1650 р. село було власністю Я. Заморського.

Із відомостей за 1811 рік дізнаємося, що село Глинки належало поміщику Йосипу Стецькому і в ньому було 32 двори, проживало 137 осіб чоловічої статі і 136 жіночої. Від прихожан належало з кожного двору щорічно 19 снопів жита на церкву. Ця милість була дана церкві поміщиком Іваном Концепольським 29 квітня 1700 року. Це перша згадка про церкву. За переписом 1911 р. в селі Глинки було 193 жителів, горілчана крамниця, паровий млин.

Перша церква святого Іллі з невідомих причин була зруйнована, а в 1883 році побудована нова. Як свідчать відомості церков Рівненського повіту за 1798 рік, в с. Глинки існувала Еллінська церква, дерев’яна, до неї було приписано 50 дворів.

В кінці 19 ст. було там 61 домів і 927 жителів.

Є декілька припущень про походження назви села, за однією з них від урочища Глина, також від місцевості на якій розташоване село, там є поклади глини.

Також однією із версій походження назви є те, що вона походить від назви династії з прізвищем Глинка.

У селі встановлено обеліск воїнам-односельцям, які загинули у боротьбі з фашистськими загарбниками.

У селі народився Пасічник Ігор Демидович, ректор Національного університету «Острозька Академія», «Відмінник народної освіти» «Заслужений працівник освіти України», «Ветеран праці», нагороджений орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня, лауреат державної премії будівництва та архітектури, Герой України із врученням ордена Держави.

Сьогодні в селі є загальноосвітня школа I-II ступенів, в якій навчається 25 учнів, працюють 16 учителів.

На території села функціонують фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, церква.

День села відзначається 21 листопада.

***

Войтович В. Рівне та околиці Рівного : стежками краєзнавчих подорожей : (сторінками книги) / В. Войтович // Слово і час. – 2013. – №7 /15 лют./. – С. 6.

Глинки // Цинкаловський О. Стара Волинь і Волинське Полісся / О. Цинкаловський. Т.1 : краєзнавчий словник – від найдавніших часів до 1914 року. – Вінніпег, 1984. – С. 275–276.

Історія міст і сіл Української РСР : в двадцяти шести томах. – К. : Ін-т історії АН УРСР, 1976. – Т. Ровенська область. – С. 513.

Історія села Глинки : (із архів. джерел; Я. Пура "Край наш у назвах", С. 31-32) // Войтович В. М. Пересопниця. Рівненський край : історія та культура / В. М. Войтович. – Рівне : В. Войтович, 2011. – С. 335–336.

Історія та легенди сіл Рівненського району / упоряд. М. Бендюк. – Острог : Нац. ун-т "Острозька академія", 2012. – С. 35–36.

Пасічник Є. Спогади про будівництво Михайлівської церкви [с. Глинки Рівненського району Рівненської області] / Є. Пасічник // Войтович В. М. Пересопниця. Рівненський край : історія та культура / В. М. Войтович. – Рівне : В. Войтович, 2011. – С. 337.

Світлична Н. Яке ж ти гарне, миле, пишне, моє маленьке село! / Н. Світлична // Слово і час. – 2011. – №24 /25/27 трав./. – С. 8.