АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Крашевський Юзеф Ігнацій (1812-1887)
Видатні діячі
Крашевський Юзеф Ігнацій (1812-1...

Інше

Галерея

Церква Казанської Богоматері у c. Озденіж Рожищенського району Волинської області
Дерев'яна церква збудована у цьому селі у 1806 році (з допомогою Флоріана Чарнецького), з такою ж дзвіницею на честь Преображення Господнього. Ще раніше у селі була церква Різдва Пресвятої Богородиці. Опис за 1880 рік у "Клірових відомостях" твердить, що при дерев'яній церкві знаходиться велика кам'яна церква, фундамент під яку залито у 1792році Пилипом Олізаром. Стіни храму були заввишки 2 метри і товщина їх була теж 2 метри. Церква у селі має форму круга. Довгий час споруда стояла незакінченою, обростала деревами. Аж до часу служіння священика Адама Нарушевича, який зумів із парафіянами добудувати цей великий своєрідний храм.
У стіні південного фасаду ротонди знаходиться ніша, на якій бачимо зображення фігур чоловіка і жінки. Напис говорить, що в цьому місті похоронені протоієрей Адам і його дружина. Подібні храми вознеслися у Петербурзі, губернських містах. Цей витвір зодчества став дивним і водночас сподобався на Волинській землі. Величну циліндричну споруду (діаметр 22м) видно здалеку, за кілометри. Над мурованим склепінням звелася низька масивна баня із циліндричним підбанником, з якого височить маківка цибулястої форми і простягнутий до неба хрест. Зі сходу прилягає до ротонди вівтар прямокутної форми.
З протилежного боку – вхід і притвор. Добре освітлений інтер'єр церкви, адже у товстих стінах циліндричної нави є два яруси вікон, що композиційно об'єднані. Окрасою є двоярусний іконостас, що має неабияку художню цінність. Його оригінальне оздоблення свідчить, що це твір XVII ст.
Освячення на честь Казанської ікони Божої Матері відбулося у 1885 році. У цій церкві також мають малий вітпуст на 10 п'ятницю після Пасхи. Ще за часів унії Пилип Олізар взяв у храмі ікону Божої Матері і помістив у заснованій ним каплиці. Та на вимогу збунтованих селян вимушений був повернути її на попереднє місце. 1890 року ця ікона була хресним ходом перенесена до Луцька для поклоніння імператору Олександру III , якому була подарована копія. Оригінал знаходився у цьому ж селі. Біля неї було багато різних чудес, оздоровлень...
Церква села Озденіж – це унікальна споруда, які рідко трапляються на Волині. За легендою, цей храм за вказівкою російської імператриці мав бути побудований в однойменному російському містечку, та помилились будівельники і возвели споруду на Волині, в українському Озденіжі. І вже сюди із Санк-Петербурга везли волами іконостас.
Церква Казанської Божої Матері – пам'ятка архітектури державного значення.
Дата: 14 грудень 2012 10:04
Переглядів: 3862
Завантажень: 0