АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Педагогічний коледж (пам’ятка архітектури ХІХ ст.) м. Володимир-Волинський Волинська область
Пам'ятки
Педагогічний коледж (пам’ятка ар...

Галерея

Михайлівська церква (1710) с. Дроздні Ковельського району Волинської області
Михайлівська церква в с. Дроздні Ковельського району була побудована в 1710 р. за кошти поміщика Антонія Пещоровського і парафіян. Церква давня, як пише М. І. Теодорович, „… она существовала еще в 1574 г. и требовала уже исправления. Быть может, она существовала здесь еще в 15 и даже 14 веках…”.
Дерев'яна, з дзвіницею, хрестоподібна в плані з баньою по середині. Всі рукави однакової ширини, але бокові вкорочені по поперечній осі, що підкреслює компактність об'ємів і їх розвиток у висоту. Вертикальний аспект особливо посилюється в інтер'єрі, де всі зруби з'єднуються між собою і центральним нефом через широкі прорізи, завдяки чому весь простір сприймається як єдине ціле. Велика за своїми розмірами баня грушевидної форми лежить на високому восьмиграннику. Форма її обумовлена впливом склепінчастих перекриттів кам'яної архітектури.
У 1888 році до бабинця була прибудована дзвіниця у псевдо- російському стилі, а також перероблені купол, вікна, підведені кам'яні фундаменти. Загальний ремонт фасаду та перераховані перелагодження надали пам'ятці не властивий попередньому задуму вигляд.
Михайлівська церква занесена до Державного реєстру національного культурного надбання і є пам'яткою містобудування і архітектури України національного значення
Дата: 25 грудень 2012 09:18
Переглядів: 985
Завантажень: 0