АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Керсетки-станіки. Волинь
Етнографія Волині
Керсетки-станіки. Волинь...

Інше

Галерея

Церква св. Михаїла Архангела (1636) с. Білосток Ковельського району Волинської області

Білостоцький Здвиженський монастир належав до оборонних монастирів, заснованих в першій третині XVII століття. Мурований монастирський храм св. Михаїла Архангела збудовано в 1636 році, коштом Семена Гулевича-Воютинського.
Єдина споруда, що збереглася з комплексу споруд Білостоцького монастиря – Михайлівська церква. Нині це тринавова цегляна двоверха будівля з однією шестигранною апсидою. До апсиди в середині XVIIІ століття симетрично з півдня та півночі прибудовано квадратні в плані приміщення ризниці та паламарні. За планово-просторовою структурою храм можна назвати базилікальним, оскільки середня нава вища за бічні. Споруда шестистопна. Внаслідок перебудов XVIIІ століття, які досить органічно доповнили храм 1636 року, створено оригінальну будівлю , що належить до самобутніх культових споруд Волині.
З першим періодом існування Білостоцькогго монастиря пов’язані життя і творчість одного з найвидатніших художників України кінця XVII- початку XVIII століття Йова Кондзелевича. Народився він у місті Жовкві на Львівщині. У 19 років став ченцем Білостоцького монастиря, а з 1693 р. – ієромонахом. Найранішим твором Йова Кондзелевича вважають фрагменти іконостаса Михайлівської церки Білостоцького монастиря. Це зображення шести апостолів та ікони «Успіня Божої матері». Саме в цьому творі та у «Вознесінні», які побудовані на основі канонічної схеми, Кондзилевич створив композиції, що стоять на межі ікони та картини
Дата: 25 грудень 2012 09:41
Переглядів: 5102
Завантажень: 0