АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Велике князівство Литовське в XIII - XIV ст.
Мапи Волині
Велике князівство Литовське в XI...

Інше

Галерея

Свято-Троїцька церква Зимненського Святогорського монастиря Володимир-Волинського району Волинської області

Свято-Троїцька печерна церква – один з храмів Зимненського Святогорського монастиря знаходиться на північному, зверненому до Володимира-Волинського схилі гори за межами монастирського двору.
Свято-Троїцька церква-ротонда (базилiка з однiєю апсидою) датована XV столiттям. Побудована на терасі підгір'я, приліплена до муру, як ластівчине гніздо. Поруч – вихід до печер, які знаходяться під церквою Успіння Божої Матері і далі за нею. Нагадують вони вузький коридор, викладений цеглою. Їх висота сягає росту дорослої людини. Тому в давнину цей монастир називали "Печорським" з додатком " на Волині". З кінця XVIII століття церква використовувалась як каплиця. Під час ремонтів 1860-1868 років церква була значною мірою перебудована. Нині це невелика безстовпна в плані однонавна споруда з півкруглою апсидою на сході і невеличким виступом на півдні. Нава і апсида перекриті куполами з підвищенням – скуф’єю.
За переказами, Свято-Троїцьку церкву також спорудив князь Володимир. Тоді в Україні з метою захисту зводили храми круглі (ротондної) форми. Такі будови довше витримували атаки ворога, що з допомогою машин кидав великі камені, які з будівель ротондної форми відразу сповзали в той же час, як плоскі будівлі від ударів розвалювалися.
Церква є пам’яткою архітектури, включена до Державного реєстру національного культурного надбання.

Дата: 25 грудень 2012 09:48
Переглядів: 924
Завантажень: 0