АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Вулиця Остафова. 1940 рік
Пам'ятки. Рівне
Вулиця Остафова. 1940 рік...

Інше

Галерея

Аптека м. Ковель Волинської області

Будинок старої аптеки в місті Ковелі Волинської області це – пам’ятка архітектури ХІХ ст. Деякі історичні джерела вказують дату спорудження – 1799 рік.
Історія будинку розпочинається відколи тут була аптека, названа на честь її власника провізора Фрідріхсона. Послугами цієї аптеки не могли не користуватись Косачі, коли жили в Колодяжному. Аптеку відвідував також видатний український письменник, культурний діяч, сімейний лікар і приятель родини Косачів Модест Левицький, який у 1894р. працював у Ковелі повітовим лікарем.
Ймовірно, що бував у аптеці Андроник Лазарчук – самобутній художник-реаліст, один із засновників художньої освіти в Україні кінці ХІХ – першої третини ХХ ст., який у 1901-1904 рр. жив у Ковелі і працював у Ковельському міському училищі вчителем малювання, креслення і чистописання.
У повоєнний період установа зберегла своє цільове призначення і використовувалась як аптека Клінгера (провізором був пан Клінгер).
В архітектурному відношенні будинок Г-подібний в плані, цегляний, кутовий. Кут будинку зрізаний і відсічений еркером, який завершується чотиригранним куполом. Будинок старої аптеки має безперечну архітектурну цінність і складає важливий елемент фонової забудови.
Дата: 25 грудень 2012 10:09
Переглядів: 883
Завантажень: 0