АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Садиба по вулиці Ярощука, 9
Пам'ятки. м.Луцьк
Садиба по вулиці Ярощука, 9...

Інше

Галерея

Монастир Св. Миколая у селі Мильці Старовижівського району Волинської області (1463)
Село Мильці входить до Соколищенської сільської ради Старовижівського району Волинської області. Населений пункт і Милецький Св. Миколаївський монастир, що знаходиться в селі, вперше згадується у документі 1463 р. Він розповідає нам про те, що власник маєтності князь Сангушко (Семен) Федорович передавав своїй дружині Ганні кілька сіл, серед них – монастир у Мильцях. Проте історія населеного пункту, ймовірно, сягає ще часів кам’яного віку. Доказом цього може слугувати знайдене крем’яне вістря спису. Село і монастир тривалий час належали представникам князівського роду Сангушків та їх спадкоємцям, але в 1753 р. на підставі Колбушівської угоди Мильці перейшли у власність князям Чорторийським. У період Російської імперії при Милецькому монастирі також діяло училище.
У 1542 р. в монастирі постала мурована церква Св. Миколая. Нині чинний монастирський архітектурний комплекс XVI–XIX ст. включає як найдавнішу споруду кам’яного храму Св. Миколая, так і пізніші келії з теплою церквою, дім настоятеля, дзвіницю. В культурно-мистецькій спадщині України Мильці відомі також іконою Миколи Милецького першої половини XVI ст., оригінал якої був утрачений в міжвоєнний період.
Наприкінці XIX ст. у тоді ще містечку Мильці нараховувалося 85 будинків і проживало 350 осіб. Згідно даних перепису 1911 р., в населеному пункті проживав 231 житель, функціонувала земська поштова станція, була акушерка, дві крамниці, винарня. Як бачимо за відносно короткий період чисельність населення зменшилася на 119 осіб. А культурна та історична спадщина Милецького Свято-Миколаївського монастиря буде цікавою не лише дослідникам, але й туристам.

Богдан Зек

Зек Б. 550 років від часу першої згадки про Милецький Св. Миколаївський монастир і село Мильці, тепер Старовижівського району (1463) / Б. Зек // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік / упр. культури і туризму Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд. Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк : Твердиня, 2012. – С. 194.
Дата: 28 лютий 2013 09:46
Переглядів: 6692
Завантажень: 0