АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Доленга-Ходаковський Зоріан (1784-1825)
Видатні діячі
Доленга-Ходаковський Зоріан (178...

Інше

Галерея

Церква Святого духа у с. Радовичі, Турійського району Волинської області
Село Радовичі Турійського району – одне з давніх волинських сіл. Перша писемна згадка про село датується 8 червня 1544 року в договорі Анастасії Радовицької з князем Федором Андрійовичем Сангушком про розмежування її помістя Радович від помістя кн. Федора – Турійська, Бобол і Обеніж.
Потреба побудови церкви виникла, оскільки православна Свято-Михайлівська церква була знищена поміщиком-католиком у ХVІ столітті. Розпочав збір пожертв на на будівництво отець Іоан Сакович. Місцеві жителі просили єпархіальне правління дозволити будувати храм в центрі села, на землях поміщиці Стецької. Вона охоче відвела частину землі, де і звели, храм. Будівництво було завершене у 1888 році. Церква дерев’яна, на камяному фундаменті, покрита залізом, спільно з такою ж дзвіницею. «Колоколовъ два. Утварью и ризницею скудна». Церковні землі розташовувались у двох місцях, загалом складають 20 десятин.
Богослужіння в церкві проводились до 1960 року. До 1988 року церква стояла пусткою. Пізніше в ній було організовано музей села Радовичі. Після проведення ремонту у 1989 році цековні богослужіння було відновлено.
Церква Святого духа в с. Радовичі, 1888 року, занесена до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення і перебуває під охороною держави (охоронний номер 258-м).
Олександр Матейчук

Матейчук О. 125 років від часу спорудження церкви Святого духа у с. Радовичі, тепер Турійського району / О. Матейчук // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік / упр. культури і туризму Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд. Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк : Твердиня, 2012. – С 218.
Дата: 28 лютий 2013 09:48
Переглядів: 7709
Завантажень: 0