АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Реставрований керамічний посуд з розкопок в урочищі Апостольщина  м. Володимир-Волинський
Етнографія Волині
Реставрований керамічний посуд з...

Інше

Галерея

Церква Преображення Господнього XVII ст. с. Квасів Горохівського району Волинської області
Село Квасів розташоване практично на межі Волинської та Львівської областей, за 6 км від залізничної станції Стоянів, за 4 км від шосе Луцьк-Львів. Село засноване у 1577 році. Воно належало до Володимирських владик, пізніше – до Жидичинського монастиря.
Церква у селі Квасів згадується під XVII ст., яка була збудована на місці старої з XVI ст. Нинішню церкву Преображення Господнього разом із дзвіницею звели у центрі села у 1765 році. Вона дерев'яна, тридільна одноверха. належить до поширеного на Волині типу українських тризрубних храмів з рівновисокими зрубами, масивною банею у центрі та частково збереженим піддашшям. Широченна баня барочної форми з іграшковою маківкою на низенькому підбаннику ніби виростає з бічних приміщень, недаремно у народі такі церкви називали присадкуватими печеричками. Завдяки тридільному планові членування масиву храму гармонійне і ритмічне. Видовжені пропорції зрубів підкреслюють стрункість всієї будівлі. Вертикальний акцент пам'ятки особливо посилюється у інтер'єрі, де простір великої за розмірами нави з відкритим шатровим перекриттям бабинця і апсиди сприймається єдиним. Так досягається одночасна монументальність і стрункість храму. Дзвіниця поставлена окремо. Вона теж дерев'яна, триярусна. Обидві будівлі зберегли сліди перебудови XIX ст., тоді ж під церкву були підведені кам'яні фундаменти і перероблені вікна, з заходу добудований притвор. Свято-Преображенська церква і дзвіниця у Квасові є пам'ятками архітектури національного значення під реєстраційним охоронним номером 102/1, 102/2.

Вигоднік А. 250 років від часу спорудження Преображенської церкви і дзвіниці у с. Квасів, тепер Горохівського району (1765) / А. Вигоднік // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2015 рік / упр. культури Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд. Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк, 2014. – С. 209.
Дата: 25 березень 2015 16:34
Переглядів: 3128
Завантажень: 0