АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Трійця старозаповітна
Волинська ікона
Трійця старозаповітна...

Інше

Галерея

Палац князів Вишневецьких. смт. Вишнівець, Тернопільська область
У 1395 році великий князь литовський Вітовт, позбавивши Дмитрія Корибута Сіверського князівства, дав йому взамін кілька поселень на Волині. Тоді на правому березі р. Горинь , де нині розміщується село Ст. Вишнівець, Дмитрій Корибут збудував перший укріплений замок для захисту від татаро-турецьких набігів.
У 1494 р. князь Михайло Вишневецький з нагальної потреби зміцнити Старовишнівецьку фортецю, яку часто нищили і руйнували татари, зводить новий замок на лівому березі р. Горинь, вибравши місце на стрімкій горі , де з півдня та з заходу він був неприступний. Відтоді Вишнівець стає родовим гніздом і славою могутнього роду князів Вишневецьких. Тут народився Дмитро Вишневецький (Байда), легендарний засновник козацької дружини на Малій Хортиці (1550 р.).
У 1640 р. Ярема Вишневецький розпочав будівництво великого замку. На початку XVIII ст. останній з князів Вишневецьких, перший магнат Речі Посполитої Міхал Сервацій перебудовує родовий замок у пишний палац у класичному стилі, його оточував розкішний парк, що нараховував понад тисячу дерев. Інтер’єри палацу вражали сучасників своєю розкішністю. Після смерті Міхала Сервація у 1744 р. маєток переходить у власність найближчих родичів князів Вишневецьких – графів Мнєшенків (Мнішеків). 
Князі Вишневецькі та їх спадкоємці зібрали велику бібліотеку, що нараховувала близько 15 тисяч томів, серед яких було чимало стародруків, рідкісних видань, а також оригінали листів королів, царів, магнатів. Особливо важлива роль у поповненні книгозбірні належить князеві Михайлу - Юрію Мнішеку.
У XIX — на початку XX століття далеко за межами Вишнівця славилася картинна галерея князівського палацу. Тут було близько тридцяти живописних портретів князів Вишневецьких, Острозьких, Мнішеків та інших відомих шляхетських родин. Портрет Дмитра Вишневецького (Байди) з колекції палацу нині зберігається у Державному історичному музеї в Києві. Пантеон феодалів доповнювався галереєю портретів польських королів, починаючи від Лешків і закінчуючи останнім королем Речі Посполитої Станіславом Августом Понятовським. Було також багато інших картин, на яких зображувалися битви з татарами і турками, мисливські сцени, пейзажі, краєвиди міст, а також серія полотен, присвячених історії Лжедмитрія і Марини Мнішек (зараз вони зберігаються у Московському історичному музеї).
Під час Другої світової війни палац було частково знищено та розграбовано. Відбудувати його вдалося лише у 70 роках. З того часу тут знаходиться селищний будинок культури, бібліотека, ПТУ, а праве крило займає шкіргалантерейна фабрика. Але, попри велику кількість господарів, як це, на жаль, зазвичай і є — споруда перебуває у вкрай занедбаному стані.
Дата: 10 квітень 2009 10:54
Переглядів: 9282
Завантажень: 0