АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Шевченко Тарас Григорович (1814-1861)
Видатні діячі
Шевченко Тарас Григорович (1814-...

Інше

Галерея

Корець. Руїни замку. Надбрамна вежа. XVIII ст.
Знаходяться на вулиці Замковій на кручі над річкою (правий берег). Замок був закладений у 1386 році князем Федором Острозьким.
Його оточили глибоким ровом, який наповнювався водами Корчика. Рів відділяв споруду від міста з трьох боків, із заходу замок від нападу прикривала річка. Будучи ізольованим повністю, замок з'єднувався з материком підйомним мостом. У першій половині XVI століття князь Богуш Корецький укріпив замок мурами, складеними з величезних валунів, зруйновані фрагменти яких добре видно біля південно-західного підніжжя замку. Тоді ж було побудовано кам'яний чотирьохарочний міст, який вів до фортеці.
У XVII-XVIII століттях замок суттєво перебудовувався і набув нарешті ренесансного зовнішнього вигляду. Остання, найбільша перебудова, була здійснена князем Йожефом Чарторийським у 1780 році, внаслідок чого замок був пристосований під князівський палац з бароковими деталями.
У 1832 році в замку спалахнула пожежа, яка повністю його знищила зсередини – залишилися лише зовнішні стіни. Його руїни увіковічнив у 1846 році на своєму малюнку Тарас Шевченко.
У 20-х роках XX століття пан Бнінський, тогочасний власник замку, взявся за його впорядкування, маючи на меті довести руїни до стану консервації (збереження). Але, оскільки він все робив за власний рахунок, справа посувалася повільно, а згодом і зовсім затихла.
На сьогодні найкраще збереглася трьох'ярусна надбрамна вежа. Вона була домінуючою в замковому ансамблі. її строгий вертикальний об'єм на квадратній основі позбавлений рис оборонної архітектури. Зверху на вежі є круглі вікна, в яких розміщувалися куранти. З півдня і півночі до в'їзної вежі примикають залишки зовнішніх стін.
Між руїнами знаходяться підземелля з добре збереженими циліндричними склепіннями, які викладені з рваного буту. На внутрішній площадці замку видно виходи фундаментів, які тягнуться з півночі на південь. Тут знаходився житловий корпус. Поряд з ним стояла замкова церква, збудована ще при князях Корецьких. Від неї зараз не залишилось і сліду.
Дата: 13 квітень 2009 13:09
Переглядів: 3408
Завантажень: 0