АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Карта одного із найстаріших мікрорайонів м. Луцька – передмістя Красне (раніше с. Красне, приєднане до міста в 1910 р.)
Мапи Волині
Карта одного із найстаріших мікр...

Інше

Галерея

Крашевський Юзеф Ігнацій (1812-1887)
Польський письменник, літературний критик, філософ, фольклорист, етнограф, археолог, художник, композитор, мистецтвознавець. Понад 20 років жив на Волині (1838-1859) в таких селах: Губин Локачинського, Городок Луцького, Омельно – Ківерцівського районів. Волинська тематика складає основу багатьох його художніх творів.
Літературна спадщина Ю. Крашевського нараховує більш ніж 600 томів (проза, поезія, праці з історії, філософії).
Перше знайомство письменника з Поліссям і Волинню відбулося у 1834 році. Враження від цієї та наступних мандрівок вилились в історико-публіцистичний твір «Спогади про Волинь, Полісся і Литву» (1840). Тут, на Волині, написав він свої найкращі твори «Історія кілка в тині» (1860), «Остап Бондарчук» (1847), «Два світи» (1856), «Рештки життя», «Уляна» (1843). Село Городок (тепер Луцького району Волинської області) увінчане в перлині селянських повістей Ю. Крашевського – знаменитій «Хаті за селом» (1855). Відомі його описи волинських міст і містечок Луцька, Олики, Губина (Локачинський район Волинської області), Млинова, Межиріч, Корця, Дубна (тепер Рівненська область). Довгий час він проживав у Житомирі.
Займаючись археологією та етнографією, Ю. Крашевський багато подорожував, робив замальовки пам’яток старовини. Більша частина волинських малюнків увійшла в його «Альбом видів Волині, Полісся і Литви». Серед цих малюнків із зображенням архітектурних пам'яток: «В'їзна башта Луцького замку», «Кляштор тринітаріїв у Луцьку», «Дубенська брама в Острозі», «Замок у Клевані». Деякі з цих малюнків зафіксували вже втрачені на сьогодні пам'ятки, зокрема, ратушу в Олиці, замок у Чорторийську.
Дата: 29 жовтень 2009 10:24
Переглядів: 3678
Завантажень: 0