АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Церква Преображення Господнього XVII ст. с. Квасів Горохівського району Волинської області
Пам'ятки
Церква Преображення Господнього ...

Інше

Галерея

Кравцов Лаврентій Петрович (1903-1984)
Народився 18 серпня 1903 року в селі Високі Байраки на Кіровоградщині. Із 1936 року працював керівником сектору фабрично-заводської преси в республіканському журналі «Робсількор». Із 1939 року на журналістській роботі в Рівненській області. Під час другої світової війни працював редактором районної газети в Сталінградській області. Наприкінці 1943 року знову одержав призначення на роботу в Рівненську область. Одразу після вигнання гітлерівців працював редактором райгазети в Сарнах, потім – заступником редактора обласної газети «Червоний прапор», а з 1965 року і до виходу на пенсію – кореспондентом республіканської газети «Колгоспне село» по Рівненській та Волинській областях.
Написав ряд оповідань. Деякі з них виходили окремими книжечками. У 1962 році вийшла з друку його повість «Підпоручик Жаданівський» (Київ; «Радянський письменник»), яка згодом була перевидана під назвою «Борис Жаданівський» (Київ, «Молодь», 1973). Активний краєзнавець, автор популярної у свій час книжки краєзнавчих нарисів «Свідки народної величі» (Львів, «Каменяр», 1972). Написав роман «Волинські Афіни» про діяльність Івана Федорова в Острозі (роман друкувався уривками в періодиці, проте за життя автора окремим виданням так і не вийшов). Був ревним пропагандистом і оборонцем української мови, літератури і культури.
Помер 12 липня 1984 року в Рівному. Тут і похований.
До 100-річчя Л. П. Кравцова його син Валерій Лаврентійович власним коштом видав у Москві українською мовою батьків історичний роман «Волинські Афіни» і частину тиражу передав на Рівненщину.


Лаврентій Кравцов // Літературна Рівненщина : довідник. - Рівне : азалія, 2003. - С. 35.
Дата: 18 липень 2013 11:22
Переглядів: 11309
Завантажень: 0