АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Жіночий гурток костопільської церкви євангельських християн. 1937 рік
Інше
Жіночий гурток костопільської це...

Інше

Галерея

Руссов Cтепан Васильович (1768–1842)
Російський письменник та історик.
Народився С. В. Руссов 1768-го (за іншими даними 1770 року) у Пензенській губернії в сім'ї сільського паламаря. Навчання розпочав у Калузькій семінарії, у 1784 р. вступив до Троїцької семінарії. Звідси у 1786 р. був направлений до Петербурга для підготовки на вчителя народних училищ. У вересні того ж року Руссова відправили до Пензи на посаду вчителя Пензенського головного народного училища. У травні 1793 р. Степан Руссов був призначений бухгалтером Пензенської казенної палати. З цього часу почалося його стрімке кар'єрне зростання як державного службовця. До 1815 р. він встиг попрацювати в Апеляційному департаменті сенату, в канцелярії генерал-прокурора, губернським секретарем, титулярним радником, директором Курських народних училищ, секретарем Провіантської експедиції, де отримав чин надвірного радника, а згодом був безпідставно відданий під суд. Поки йшло слідство, приватно працював у Конторі російсько-американської компанії І. Л. Голікова.
У січні 1806 р. С. В. Руссов знову повернувся на державну службу і зайняв досить високу посаду секретаря загальних зборів сенату. У жовтні того ж року його призначають прокурором Волинської губернії. У Житомирі він провів два роки і в 1808 р. був переведений до Москви оберсекретарем 7-го департаменту сенату.
Серед рідкісних видань початку XIX ст., що присвячені Волині, привертає увагу книга Степана Васильовича Руссова «Волынские записки». Надрукована вона була 1809 року у Санкт-Петербурзі в імператорській друкарні. Праця за структурою складається із коротенького вступу, тематичного покажчика, 24 розділів і трьох карт. Що ж стосується змісту самої книги, то він досить різноманітний. Перші п’ять розділів присвячені історії Волині від найдавніших часів до приєднання краю до Росії. Окремі розділи історичного характеру присвячені також губернському місту Житомиру, старожитностям краю, а також його юриспруденції та особливим правам Волині, закріплених у різних законодавчих актах Речі Посполитої. С. Руссов подає стислий опис різних сфер суспільного та економічного життя тогочасної Волині. Ще одна частина книги висвітлює економічні особливості регіону. Останні розділи книги присвячені питанням етнографічного плану: характеру, звичаям та повсякденному побуту місцевого населення, а також місцевим релігійним святам.

Джерело: Волынскія записки, сочиненные Степаномъ Руссовымъ въ Житомиръ : іст.-краєзн. / авт. текста С. Руссов. – Репр. воспроизведение изд. с 1809 г. – Луцьк : Твердиня, 2012. – 244 с. – (Волинь унікальна). – ISBN 978-617-517-127-1.


Фото з сайту:
http://www.ras.ru/
Дата: 10 січень 2014 09:11
Переглядів: 746
Завантажень: 0