АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Пам`ятник Володимиру Великому – засновнику літописного Володимира м. Володимир-Волинський
Пам'ятки
Пам`ятник Володимиру Великому – ...

Інше

Галерея

Радзівілл Януш Францішек (1880–1967)
Тринадцятий, останній ординат Олицького замку, у володінні якого він перебував 13 років – з 1926 і до 1939 року. Він знаходився в центрі зовнішньої політики Другої Речі Посполитої. З 1928 року до 1935 року Януш Радзівілл очолював комісію з закордонних справ польського сейму, а з 1935 до 1939 року був членом тієї ж комісії. З початком німецько-польської війни князь разом з дружиною в перших числах вересня приїздить до Варшави в своє родове гніздо в Олиці.
Саме в цей час в Олицькому замку більше тижня практично у повному складі перебував уряд Польщі на чолі з президентом.
Через кілька днів, після вступу червоної армії на територію Західної України, Януш Радзівілл разом з сином Едмундом були заарештовані співробітниками НКВС.
В 1939 році їх звільняють і вони повертаються до Польщі, де родина і пережила воєне лихолітя.
В січні 1944 року радянські війська знову вступили на територію Польщі, а вже в лютому Януша Радзівіла з родиною було заарештовано, вивезено з Польщі і без пред’явленя будь-яких звинувачень інтерновано в спец таборі м. Краматорськ під Москвою. У жовтні 1947 року, знов таки ж без жодних пояснень, їх повертають до Польщі.
Доля виділила ще двадцять років для життя Янушу Радзівілу. Всі маєтки та нерухомість були конфісковані комуністичною владою, тож доживати віку йому довелось у невеличкій двокімнатній квартирі у Варшаві.


Гура А. Тринадцятий ординат Олики / А. Гура // Старий Луцьк : наук.-інформ. зб. ЛДІКЗ. – Луцьк : Волинські старожитності : матеріали наук. конф. "Любартівські читання" м. Луцьк, 22-23 трав. 2013 р. - Луцьк, 2013. – Вип. IX. – С. 343–348.


Фото з сайту: http://www.npg.org.uk/
Дата: 29 січень 2014 14:29
Переглядів: 904
Завантажень: 0