АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Старе місто на острові
Мапи Волині
Старе місто на острові...

Інше

Галерея

Катерина Десницька (1886-1960)
Народилася в Луцьку 27 квітня 1886 року в родині місцевого чиновника Івана Степановича Десницького. Після смерті батька родина перебралася до Києва, до родичів матері. Катрусин брат Іван навчався у Санкт-Петербурзькому університеті, й 18-річна дівчина переїхала до нього. Під час російсько-японської війни Катерина пішла працювати сестрою милосердя до військового госпіталю, де самовідданою працею заслужила Георгіївський хрест.
На вечірці у салоні мадам Храповицької Катерина познайомилася з молодим смаглявим офіцером російської армії з дивним іменем Чакрабон. Їй було дев’ятнадцять, йому – двадцять два роки.
Принц Чакрабон (правильніше – Тьакрапонг), який з монаршої волі батька навчався в Росії військовій справі, закохався в чарівну українку. Він знав, що шлюб із чужоземкою позбавить його реальних шансів одержати у спадок тайський престол, проте поставив кохання вище за трон. Принц дарував дівчині прекрасні квіти й ніжні віршовані послання, а перед від’їздом запропонував Катрусі руку і серце. Незабаром вони обвінчалися за православним обрядом, Катерина отримала ім'я На Пітсанулок.
1906 року молоде подружжя вирушило до Таїланду. А за два роки Катерина народила Чакрабону сина, якого назвали Чула. Коли брат Чакрабона Вічаравут став під іменем Рами VI новим королем Сіаму, він офіційно визнав Катерину принцесою, а її сина Чулу – "принцом найвищого рангу". Катерина легко влилася у тайське життя, в якому місцеві традиції перепліталися з найсучаснішими досягненнями європейської науки й техніки. Вона опанувала тайську мову й протокол, подружилася з дружиною та дітьми короля. 1911 року принцеса супроводжувала чоловіка у його поїздці до Росії. Кажуть, що під час цієї поїздки вона відвідала й Київ.
Проблеми в сімейному житті з’явилися, коли, відповідно до тайських традицій, Чакрабон почав подумувати про ще одну дружину. Катруся важко це переживала, а за якийсь час поїхала за кордон – "на лікування". У Таїланд вона повернулася 1921 (за іншими даними 1925) року – на похорон раптово померлого чоловіка...
Залишивши країну, Катерина Іванівна перебралася в Шанхай, де жив у еміграції її брат Іван. Там вона познайомилася з американцем Гаррі Стоуном і вийшла за нього заміж. Проте жити подружжя вирішило в Європі – у Лондоні навчався і деякий час жив (до звільнення Таїланду від японців) син Катерини Чула. Стоуни оселилися в Парижі, звідки виїхали до Америки тільки під час війни. Після смерті другого чоловіка Катерина Іванівна знов перебралася до Парижа, де й померла у січні 1960 року.
Дата: 22 січень 2009 14:19
Переглядів: 6695
Завантажень: 0