АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки.  Лесин «білий » будинок. Сучасний вигляд.
Пам'ятки
Колодяжненський літературно-мемо...

Інше

Галерея

Кольберг Оскар (1814-1890)
Польський, український та білоруський фольклорист, етнограф та композитор. Збирав і записував фольклор, етнографічні матеріали у Польщі, Україні, Білорусі. Результати досліджень вилились у багатотомне видання «Народ, його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів’я, обряди, пісні, ігри, музика і танці». Оскар Кольберг здійснив 11 подорожей в Україну. Про наш регіон написав праці «Волинь» (видана після смерті дослідника у Кракові в 1907 році), «Казки з Полісся», «Весільні звичаї та обряди з Полісся». У Польщі в 1961-1988 роках здійснено повне видання праць видатного фольклориста й етнографа у 70-и томах.
Етнографічна монографія Волині „Волинь. Обряди, мелодії, пісні. Всі справи” була опрацьована на Кольбергівських матеріалах і видана Юзефом Третяком через 27 років після смерті Кольберга. Видавець вибрав до друку з волинських папок Кольберга тільки частину місцевих записів. Залишив також в рукописах польські пісні з цієї території і пісні на українському діалекті. Том містить три описи весілля, обрядові весільні та святкові пісні (разом 148) та інші пісні та мелодії, 25 казок, які були записані приблизно в 1835 році Іваном Прусиновським та подаровані ним Кольбергу. Сам Кольберг проводив дослідження на Волині в 1862 році переважно на Волинському Поліссі (околиці Ковеля і Володимира) і поблизу Житомира. Матеріали, яких не видав Третяк, були видані пізніше у додатковому томі, присвяченому Волині.
Кольберг видав 33 томи „Народу” та „Етнографічних картин”, опублікував близько 200 статей з етнографії, фольклористики, мовознавства, музикознавства. Залишив величезне зібрання рукописних матеріалів, які склали основу пізніше виданих томів: „Холмське”, „Пшемиське”, „Волинь” (видані на рубежі XІX-XX ст.), та „Всі справи”.
Дата: 05 лютий 2009 14:02
Переглядів: 5637
Завантажень: 0