АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Гордасевич Галина Леонідівна (1935-2001)
Видатні діячі
Гордасевич Галина Леонідівна (19...

Інше

Галерея

Пачоський Йосип Конрадович (1864-1942)
Український і польський ботанік.
Народився Йосип Конрадович Пачоський 8 грудня 1864 р. в с. Білогородка Волинської губернії (сучасна Рівненщина). Навчався в реальному училищі м. Рівне, з 1882 по 1886 рр. – в Уманському училищі землеробства і садівництва, працював лаборантом і навчався в Київському університеті, який закінчив 1894 р. У 1897 р. був обраний дійсним членом Київського товариства природознавців. У 80–90-х рр. XX ст. активно працював над дослідженням природи Волині. Результати проведеної роботи були опубліковані в наукових працях вченого „Про флору і фауну околиці м. Володимира-Волинського”, „Матеріали для флори Заславського та Ковельського повітів Волинської губернії”, „Флора Полісся та прилеглих місцевостей” та ін. Досліджував також природу Подільської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської губерній, Криму, Бесарабії, Польщі.
В історії науки вчений відомий своїми численними працями з різних галузей біологічних наук. Основні праці присвячені флорі і рослинності України та Польщі, а також ентомології, орнітології з екскурсами в галузі таких наук, як географія, ґрунтознавство, агрономія, кліматологія.
Під час своїх наукових досліджень вчений виявив і описав 14 нових видів рослин. Іменем Пачоського названо 10 видів рослин, з них волошка Пачоського та зіновать Пачоського занесені до Червоної книги України.
Дата: 26 лютий 2009 15:11
Переглядів: 3495
Завантажень: 0