АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Апостол і євангеліст Іван
Волинська ікона
Апостол і євангеліст Іван...

Інше

Галерея

Жолтовський Павло Миколайович (1904-1985)
Відомий український мистецтвознавець, лауреат державних премій, доктор мистецтвознавства, автор багатьох наукових праць з мистецтвознавства України. П.М.Жолтовський народився 8 грудня 1904 року на Східній Волині в селі Мислятин Ізяславського району Хмельницької області в родині священика. Навчався і закінчив Острозьку гімназію. Багато працював на Волині, де вів дослідницьку роботу. Довгий час, разом з С. Тарантушком, зберігав в Харкові відому колекцію ікон з «Волинського древлехранилища». Після його арешту (1937) колекція була розгромлена і пограбована так званими «воинствующими атеистами».
Останні наукові експедиції вченого пов’язані з Волинню. У 1980–85 роках він працював науковим консультантом експедицій Волинського краєзнавчого музею по виявленню, обліку і збору цінних історичних і мистецьких пам’яток. До музею було зібрано більше 1000 експонатів, які характеризують мистецтво України XVI–XIX століть. Таким чином, було створено збірку сакрального мистецтва (ікони, скульптура, дерев’яне різьблення, металопластика і т. інше) у Волинському краєзнавчому музеї.
Як науковий керівник Павло Жолтовський проводив першу атрибуцію виявлених пам’яток, працював над маршрутом експедиції, допомагав у веденні документації, читав лекції, проводив бесіди з науковими співробітниками. Внаслідок багаторічного експедиційного обстеження надзвичайно потерпілого середньовічного живопису на волинській землі Жолтовський не тільки врятував багато унікальних пам’яток, а й обґрунтував гіпотезу про волинську ікону як регіонально-самобутнє явище в українському малярстві XV–XVII ст. Зараз ця гіпотеза стала робочою для дослідників нашого краю.
Дата: 13 березень 2009 09:11
Переглядів: 3599
Завантажень: 0