АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Окружний суд, 1893-1896 рр. Старий бульвар, 9 м. Житомир
Пам'ятки. Житомир
Окружний суд, 1893-1896 рр. Стар...

Інше

Галерея

Будинок двох власників по вулиці Данила Галицького, 5. м. Луцьк
Цей мурований двоповерховий будинок мав двох господарів, яких згадано в списку домовласників за 1895–1897 рр., Сруля Клімбурга і Сруля Ш’єра. Виходячи з еклектичної стильової характеристики будинку, його зведення варто віднести до кінця ХІХ століття. Тобто його будівництво здійснили разом обидва згадані власника.
Деякими деталями декорування головного фасаду цей будинок має багато спільного з будинком № 12 на цій же вулиці. Можливо, вони зведені за проектом одного автора. Будинок мав на першому поверсі дві крамнички, а за ними й на другому поверсі дві двокімнатні квартири. Головний фасад будинку з п’ятьма отворами. Центр першого поверху виділено дверима з металевим дашком над ними; його вікна прямокутні, а другого півциркульні, оточені зверху півкруглими виступами; будинок завершується широким карнизом, а боки обмежені теж широкими фігурними пілястрами. Зліва до головного фасаду прибудовано вхід у квартири на другому поверсі, а перший поверх, як і в минулому, використовується з комерційною метою. Тепер цей будинок має той же номер, що й сусідній, до якого він дотикається поздовжньою стіною. Обидва належать до памя’ток місцевого значення.

Пясецький В. Будинок двох власників. Данила Галицького, 5 / В. Пясецький // Пясецький В. Луцьк. Старе місто. Кн. 1. : історико-краєзнавчі нариси / В. Пясецький. – Луцьк, 2013. – С. 208–209.
Дата: 02 лютий 2015 15:32
Переглядів: 1493
Завантажень: 0