АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Старий з Почаєва на Волині. 1925-1939 рр.
Етнографія Волині
Старий з Почаєва на Волині. 1925...

Інше

Галерея

Покрова Богородиці. 1738 р. с. Могиляни. Острозька майстерня.
Острозький державний історико-культурний заповідник.
Сюжет ікони "Покрова Богородиці" пов'язаний з подією, що сталася у Константинополі в середині І століття. Візантійська імперія в цей час вела війну з сарацинами, місту загрожувала велика небезпека. У призначений день Св. Андрій Юродивий і його учень Св. Єпіфаній були у Влахернському храмі на всенощній службі. Раптом вони побачили в повітрі Божу Матір в оточенні святих. Вона молилися за мир і розпростерла над людьми свій омофор, який став таким великим, що вкрив усіх присутніх у церкві. Молитва Божої Матері підтримала та надихнула людей на захист рідного міста. Наступ сарацинів був зупинений.
Існують два типи ікон, присвячених Покрові. Один з них виник в Росії. На іконах такого типу зображували Св. Андрія Юродивого, що показує рукою Св. Єпіфанія на Богородицю, а на амвоні церкви – Св. Романа, який співає їй хвалу. Інший варіант іконографії Покрови прийшов в Україну із Західної Європи і відповідає типу італійської ікони "Мадонни Милосердя", що був поширений в Речі Посполитій. На ньому немає зображень Св. Андрія Юродивого, Св. Єпіфанія та Св. Романа, а тільки Богородиця, що покриває омофором людей, які моляться в храмі.
Саме до такого раннього типу іконографії належить ікона "Покрова", створена в майстерні Острозького іконописця в 1738 році на замовлення громади церкви в с. Могиляни. У нижній частині ікони є напис: "Сей сооружила образ громада могилянская за проводом отца Дивинского, прокуратора мещанского року Божого 1738 июля дня 28". На іконі зображені селяни, на кошти яких було споруджено образ. Богоматір покриває їх омофором та благословляє. У них добрі лагідні обличчя, в яких художник намагався передати індивідуальні риси зовнішності.
Стоячи на колінах з молитовно складеними руками, селяни дивляться на Богородицю із захопленням та замилуванням. На іншій стороні ікони зображено Вознесіння Ісуса Христа.
Дата: 14 квітень 2009 16:56
Переглядів: 5393
Завантажень: 0