АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Єзуїтський колегіум, м. Кременець Тернопільської області
Пам'ятки
Єзуїтський колегіум, м. Кременец...

Інше

Галерея

Пророк Ілля з житієм Кінець XVI ст. Державний історико-культурний заповідник м. Дубно
Ікона "Пророк Ілля з житієм" (липа, дві дубові шпуги, паволока, яєчна темпера, посріблення) в центрі має арковидний ковчег, зверху й знизу - поле.
В ковчег досконало вкомпоновано фронтальну величну постать пророка з розгорнутим сувоєм. Позем зі стилізованим рослинним орнаментом в зеленоохристих тонах. На жаль, втрачено значну ділянку авторського живопису в центральній частині твору.
Автор вправно компонує житійні епізоди, які через свою яскравість дещо контрастують з монументальною, спокійною в кольорі постаттю Іллі. З шести клейм, що ілюструють житійні епізоди, одне майже втрачене. Але за залишками вдалося встановити його сюжет. Клейма розташовані на іконі з двох сторін фігури: зліва – "Різдво Іллі", "Ілля і Єлисей переходять річку Йордан", "Вогняне сходження Іллі на небо". Справа – "Ілля приносить жертву на горі Хорив", "Ілля вбиває язичників ізраїльських", "Круки приносять їжу Іллі". Вони відзначені досконалим вкомпонуванням постатей в площину клейма, витонченим рисунком, ритмічним багатством ліній. Лики на клеймах добре промодельовані, позбавлені аскетизму, силуети постатей виразно видовжені. Ймовірно, що ця ікона малювалася як храмова для Дубенської дерев'яна церкви св. Іллі, фундатором якої був князь-меценат Костянтин-Василь Острозький. Отже, ікона пророка Іллі з житієм – єдина відома в оригіналі пам'ятка малярства, фундована К.-В. Острозьким. Припускаємо, що церква була закладена і названа в пам'ять про його брата Іллю, маєтності якого у 1576 р. перейшли до К.-В. Острозького.
Дата: 27 травень 2009 13:58
Переглядів: 4861
Завантажень: 0