Новини

Фото до новини з назвою Лекція «Голос Волині: історія солідарності та допомоги»

Лекція «Голос Волині: історія солідарності та допомоги»

Розділ: Новини

20 листопада о 14:00 в приміщені Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться лекція до Дня вшанування жертв Голодомору 1932–1933 рр. «Голос Волині: історія солідарності та допомоги». Спікер заходу – Людмила Леонова.

У час, коли Волинь була під польською владою і сама не зазнала трагедії голоду 1932–1933 років, її мешканці виявили неабияке співчуття та рішучість допомоги своїм братам і сестрам у радянській Україні.

Ви дізнаєтеся про численні акції солідарності, створення комітетів допомоги голодуючим, збори коштів та продуктів. Досвід минулого має стати цінним прикладом для сьогодення, коли допомога та підтримка один одного є важливішими, ніж будь-коли.

Запрошуємо усіх, кому цікава історія нашого краю!

 

Адреса:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

4-й пов., «Світлиця»

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фото до новини з назвою Відкриття виставки «Модистки: ремесло і творчість»

Відкриття виставки «Модистки: ремесло і творчість»

Розділ: Новини

15 листопада о 12 год. у виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Модистки: ремесло і творчість».

Мовою старих світлин із родинних альбомів, раритетним одягом, різноманітними старовинними пристроями, якими користувалися швачки в першій половині ХХ ст., ми розкажемо про одне із найдавніших ремесел людства – створення одягу. «Модистки» – слово, яке раніше було досить вживане в нашому краї, а нині вважається застарілим. Однак, саме модистки не лише шили одяг, а й оздоблювали його, виготовляли капелюшки, були чудовими дизайнерами. Модистками були переважно жінки, які вчилися цьому ремеслу у відомих майстринь, в гуртках рукоділля при «Просвіті» чи «Союзі українок».

На виставці ми розповідаємо про вісьмох кравчинь, які мешкали в Рівному та області. В кожної з цих талановитих трудівниць було непросте життя, яке припало на час війн та заборон займатися «приватною» справою. Але саме талант кравчинь, творчий підхід до ремесла, акуратність і своєчасність в роботі ставили їх на щабель особливої поваги і авторитету в громаді. А ще ця праця іноді була основною, яка забезпечувала сім’ю хлібом.

Ми розповідаємо про модисток-рівнянок Ніну Негребецьку, Тамару Гудіч, Ольгу Либак, Лідію Майгур, Тетяну Сєргу, Олександру Трофимович, Віру Ревуцьку із с. Шпанів та здолбунівчанку Олександру Кротюк. Згадуємо ми і рівнянина Арифа Урусова, який у міжвоєнний період був представником відомої фірми швейних машинок «Zinger» на Волині.

Колекція раритетних предметів створює на виставці атмосферу старого ательє модистки (швейні машинки «Zinger», капелюшки, сукенки, викройки тощо). Всі ці речі були передані на зберігання в музей рівненськими родинами.

На виставці буде й особливий експонат – швейна машинка «Zinger», яка в роки Другої світової війни разом із своєю власницею Тетяною Сєргою поїхала на вимушену підневільну працю остарбайтера в Австрію і повернулася з нею назад до Рівного. Машинка – реліквія сім’ї онуки Юлії Ткаченко і після завершення роботи виставки «Zinger» повернеться в родину.

Запрошуємо!

Адреса:

м. Рівне, вул. Драгоманова, 19

Рівненський обласний краєзнавчий музей

Виставкова зала №17.

Джерело: Рівненський обласний краєзнавчий музей

Фото до новини з назвою Публічна лекція «Український «Пласт» на Рівненщині. Історія та сучасність»

Публічна лекція «Український «Пласт» на Рівненщині. Історія та сучасність»

Розділ: Новини

13 листопада о 14 год. в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться публічна лекція «Український «Пласт» на Рівненщині. Історія та сучасність». Про історію молодіжної організації на Рівненщині буде розповідати молоде подружжя рівненських пластунів Анна та Сергій Березинські.

В період перебування нашого краю у складі Волинського воєводства, молодіжна організація «Пласт» мала важливе значення для формування національної свідомості та патріотизму серед молоді. У 1920–1930-х роках «Пласт» став важливим осередком виховання нового покоління лідерів, які прагнули до незалежності України. Організація сприяла фізичному та моральному вихованню молоді, розвивала почуття відповідальності, дисципліни та любові до рідного краю.

Запрошуємо всіх охочих дізнатися більше про історію рівненського «Пласту»!

 

Адреса:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

4-й пов., «Світлиця»

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фото до новини з назвою Державному архіву Рівненської області передали клірові та сповідальні відомості села Розваж

Державному архіву Рівненської області передали клірові та сповідальні відомості села Розваж

Розділ: Новини

Державний архів Рівненської області поповнився безцінними матеріалами. Дослідник та краєзнавець Микола Бендюк передав клірові та сповідальні відомості села Розваж Рівненського району (колишнього Острозького району).

Це історія села Розваж із 1820 року по 1940 роки. Завдяки таким цінним матеріалам, історики та вихідці з села матимуть змогу прослідкувати своє родинне коріння за останні 200 років. Клірові та метричні відомості – це унікальна база персоналій села, відомості про яких не можна знайти більше ніде, ні в музеї, ні в будь-якому іншому архіві.

Джерело: Район.in.ua

Фото до новини з назвою Публічна лекція «Загадки Басівкутського городища. Погоринські міста Х–ХІІІ століття»

Публічна лекція «Загадки Басівкутського городища. Погоринські міста Х–ХІІІ століття»

Розділ: Новини

6 листопада о 14 год. у відділі краєзнавства Рівненської обласної наукової бібліотеки відбудеться зустріч з відомим українським вченим-істориком, доктором історичних наук Богданом Прищепою. Тема публічної лекції «Загадки Басівкутського городища. Погоринські міста Х–ХІІІ століття».

Розмовлятимемо про археологічні дослідження пам’ятки національного значення – давнього укріплення Х–ХІ століть в межах колишнього села Басів Кут на південній окраїні міста Рівне. Укріплення-фортецю збудували як невеликий замок для княжого намісника, але проіснувало воно недовго. Якою була його подальша доля? Ось про це ми і дізнаємося від Богдана Прищепи.

Ми працюємо для Вас, тому намагаємося як найдосконаліше розповідати про історію нашого краю!

 

 

Адреса:

м. Рівне, вул. Олександра Борисенка, 6

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

4-й пов., відділ краєзнавства

Джерело: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Фото до новини з назвою Онлайн-виставка документів «З історії ярмарки-виставки «Волинські торги» в місті Рівне»

Онлайн-виставка документів «З історії ярмарки-виставки «Волинські торги» в місті Рівне»

Розділ: Новини

На сайті Державного архіву Рівненської області представлена онлайн-виставка документів на тему: «З історії ярмарки-виставки «Волинські торги» в місті Рівне».

У період між двома світовими війнами Рівне входило до складу Польщі – місто стало частиною Волинського воєводства. На той час Рівне було одним із найбільших міст Волинського воєводства, а отже, в місті жваво розвивалась торгівля. В 30-х роках XX століття, щороку на початку осені в місті відбувався масштабний ярмарок торгівлі – Волинські торги. Торгівельний ярмарок був започаткований 1930 року і щороку гостинно приймав торговців і покупців. В місто з’їжджались торговці та покупці ледве не з усієї Польщі заради того, щоб стати учасниками та гостями Волинських торгів. Торги відбувались в міському парку, поблизу палацику Любомирських. Ярмарок вніс неоціненний вклад не лише в економічний розвиток нашого міста, а й культурний. Хтось демонстрував та продавав тут свої товари, хтось купував, хтось діловито укладав вигідні договори, а хтось відвідував масштабний ярмарок задля розваг та веселощів, які були невід’ємною складовою дійства. Тривало так до початку Другої світової війни.

Джерело: Державний архів Рівненської області