Новини

2022-09-07 11:55:09

«Волинь (Рівненщина) мультиетнічна: історія національних меншин»

Довгоочікуване сенсаційне видання рівненської краєзнавиці Валентини Данілічевої «Волинь (Рівненщина) мультиетнічна: історія національних меншин», присвячене етнічній історії Рівного та Рівненщини, нарешті побачило світ.

Українці, поляки, євреї, чехи, німці та інші народи, які проживали на нашій території історично поєднані з Волинню.

Протягом віків сформувався сучасний склад населення нашого краю.

Вплив та проникнення етнічних культур створили мультикультурний простір, в якому ми досі співіснуємо.

Видання надзвичайно ґрунтовне, містить унікальні та досі невідомі фотоматеріали: світлини, листівки, рекламівки, фрагменти статей з рівненських часописів, копії особистих документів рівнян, листи, карти, плакати та  креслення.  Вітання авторці за чудовий результат дослідження усього життя дослідниці.

Запрошуємо усіх охочих переглянути видання до краєзнавчого відділу Рівненської ОУНБ!

Олена Гумінська

2021-10-18 05:17:41

Презентація книги Миколи Федоришина «Музейний комплекс у Пересопниці. 10 років минуло»

7 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Миколи Федоришина «Музейний комплекс у Пересопниці. 10 років минуло». Видання присвячене 460-річчю Пересопницького Євангелія, 30- річчю Незалежності України, 10 –річчю Культурно-археологічного центру «Пересопниця». Федоришин Микола Васильович народився 24 грудня 1958 року у селі Сухівці Рівненського району Рівненської області. Магістр культурології, краєзнавець, фольклорист, громадський та політичний діяч. У книзі автором було досліджено перші кроки інновації у музеї, які сьогодні відповідають на виклики сучасності і залишаються актуальними для відвідувача та місцевої громади. На презентацію завітали друзі, колеги, меценати та музейники. Серед виступаючих були: настоятель Пересопницького монастиря отець Григорій, Неоніла Кожан – перша зберігач фондів КЗ «Пересопниця», Віра Скарб'юк – зберігач фондів культурно-археологічного центру «Пересопниця», поетка – Вікторія Климентовська та живописець Ярослав Марчук. Цікавим доповненням заходу були музичні композиції у виконанні відомого фольклориста, керівника зразкового ансамблю «Ранкова роса» - Юрія Ковальчука та студентки Рівненського музичного училища РДГУ бандуристки Анастасії Усар. На завершення заходу був продемонстрований фільм «Фестиваль «Коляда» у Пересопниці». Надія Шаюн ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій. http://museum.rv.gov.ua/news/2021/10/07/prezentaciya-knigi-muzejnij-kompleks-u-peresopnici/

2021-10-04 09:04:44

Історико-краєзнавча конференція "Нова та новітня історія Волині"

1 жовтня 2021 року Рівненський обласний краєзнавчий музей провів  щорічну історико-краєзнавчу конференцію. Цьогоріч темою конференції стала нова та новітня історія Волині.

У конференції взяли участь дослідники з різних регіонів України: науковці з Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Львівщини, Волинської та Харківської областей, м. Київ, м. Маріуполь і м. Одеса. До Рівненського обласного краєзнавчого музею надійшло близько 40 заявок на участь у конференції.

         Присутніх на заході науковців привітав директор музею О.Булига. Він зазначив, що такі конференції в Рівненському краєзнавчому музеї відбуваються уже традиційно з 2005 року, винятком став лише 2020р., коли конференція була проведена в режимі онлайн. Олександр Булига з приємністю відзначив постійних учасників наших зустрічей: Андрія Корчака (м.Броди) – аспіранта кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. І.Франка; Олександра Бейдика (м.Київ) – доктора географічних наук, професора кафедри країнознавства і туризму КНУ ім. Т.Г.Шевченка; Андрія Кукурудзи (м.Рівне) – к.і.н., викладача Рівненського державного базового медичного коледжу і багатьох інших.

Любов Романюк, начальник управління культури і туризму Рівненської обласної держадміністрації, привітала усіх з початком роботи конференції і зазначила, що наш музей стає вже традиційно місцем, де збираються науковці, вчені, дослідники, музейники, щоб обговорити важливі наукові питання. Побажала всім якісної роботи і хороших напрацювань.

Учасники конференції розглянули такі питання: новий час в історії Волині; новітня історія регіону; населення та населені пункти Волині; освітні, наукові та культурні тенденції; релігійне життя краю; видатні постаті та їх роль у розвитку Волині; внески науковців у вивчення історії регіону; дослідження та збереження історико-культурної спадщини; музейні колекції як історичне джерело; актуальні питання музеєзнавства.

Завершилась робота конференції відвідуванням Парку історичної реконструкції «Городище «Оствиця».

Директор музею Олександр Булига подякував усім учасникам та нагадав, що плануєтьсявипуск Збірника «Наукові записки Рівненського обласного краєзнавчого музею» за матеріалами наукової конференції.

 

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник

відділу маркетингу, розвитку та комунікацій

Джерело

2021-10-04 09:04:18

Презентація проєкту «Стратегія Рівненського обласного краєзнавчого музею».

17 вересня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація проєкту «Стратегія Рівненського обласного краєзнавчого музею».

З вступним словом до присутніх звернулися: директор РОКМ – Олександр Булига та заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Гемберг, які висловили сподівання, що представлена стратегія буде успішно втілена в життя музею.

Сам проєкт представила Тетяна Самсонюк- заступник директора з розвитку та впровадження цифрових технологій  Рівненського обласного краєзнавчого музею, вона ж являється одним із  співавторів стратегії. 

Куратором при написанні проєкту «Стратегія Рівненського обласного краєзнавчого музею» була Олена Жукова – директор науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету “Народна українська академія”, яка консультувала та проводила тренінги з розробки концепцій для працівників Рівненського музею.

Після представлення концепції відбулось активне її обговорення серед науковців та гостей заходу.

Надія Шаюн – ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій.

Джерело